Lüks Otellerden Koronavirüs Tatil Paketi!

Güncel 26 Mart, 17:13'de eklendi

Lüks Otellerden Koronavirüs Tatil Paketi!

Koronavirüs nedeniyle turizm dibe batma noktasına geçmişken bazı turizmcilerden dahiyane fikirler gelmeye başladı. Lüks oteller, tatilcilerine koronavirüs tatil paketini sunmaya hazırlandı.

Lüks Otelciler Krizi Fırsata Çeviriyor

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve bütün dünyayı etkileyen koronavirüs nedeniyle dünyada ekonomi durma noktasına geldi. Turizminde etkilendiği bu salgın nedeniyle bu yıl erken rezervasyonlar iptal edildi. Lüks otelciler krizi fırsata çevirmek adına yeni atılımlar gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Otelin CEO’su’ndan İlginç Açıklama

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; Ünlü İsviçre otel zinciri ‘Le Bijou’ bu yönde atılım gerçekleştirmek üzere. Bu pakete göre tatilciler 5 yıldız otelde karantina altına alınacak. Gün boyu doktor ve hemşire hizmeti sağlayacak olan bu lüks otel tatilcilere koronavirüs testi yapma fırsatı da sağlayacak. Günlük ücreti 400 sterlin olacak olan otel, müşterilerin talepleri doğrultusunda fiyatını artıracak. Le Bijou Otel CEO’su, bu krizi fırsata çevirmek istediklerini ve artan talebe göre bu durumu şekillendireceklerini açıkladı.

Can Kaybı Artarak Devam Ediyor

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle birçok insan hayatını kaybetti. Türkiye’de de salgın ve ölü sayısının artmasıyla hükümet tedbir aldı. Vatandaşların evlerinden dışarı çıkmamaları konusunda uyaran belediyeler, 65 yaş ve üstüne gerekli yardımlarda bulunmaya başladı.

 

GM Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.