Macar Seyahat Acenteleri Birliği, Ela Quality Resort Belek’te

Güncel 13 Mayıs, 11:46'de eklendi

Macar Seyahat Acenteleri Birliği, Ela Quality Resort Belek’te

Kısa adı MUISZ olan Macar Seyahat Acenteleri Birliği, 45. yıl kongresini Antalya Belek’teki Ela Quality Resort‘te gerçekleştirdi.

Macar Seyahat Acenteleri Birliği2 (2)

Kongre, Sun & Fun Holidays Macaristan’ın girişimleri ile organize edildi. DE&HA Tourism şirketinin Genel Müdürü Cengiz Akar önderliğinde gerçekleşti. 209 üyesi bulunan MUISZ’in 12-15 Mayıs tarihleri arasındaki kongresine Ela Quality Resort Belek ev sahipliği yapacak.

İlk defa bu kadar kapsamlı bir şekilde gerçekleşen kongreye Türk turizminin önde gelen temsilcileri de eşlik etti.

MUISZ Başkanı Molnar Judit önceki açıklamasında, ilk defa Türkiye’de gerçekleştirecekleri kongreden dolayı çok heyecanlı olduklarını ve Antalya’nın, Macaristan’da her yıl artan müşteri potansiyeli ile vazgeçilmez bir destinasyon olduğuna vurgu yapmıştı.

Sun & Fun Holidays Macaristan Genel Müdürü Tolga Deniz Sarıyüce de, kongreyle ilgili daha önce açıklamada bulunmuştu. Macaristan’ın en büyük tur operatorü olarak özellikle Türkiye’de organize ettikleri bu buluşmanın çok önemli olduğunu, iki ülkenin turizm profesyonellerinin bir araya gelerek daha büyük işbirliklerine zemin hazırlanacağından emin olduğunu belirtmişti. Sarıyüce, seyahat acentelerinin kongre vesilesi ile bölgenin tarihi ve turistik zenginliklerini de göreceğini ifade etmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En Popüler Turistik Seyahat Ülkeleri

En Popüler Turistik Seyahat Ülkeleri

Tutu.ru servisi Rus turistler arasında en popüler turistik seyahat satışlarında üç ülkenin lider olduğunu belirtti. Bunlar; Türkiye, Rusya ve Tunus.

Türkiye’nin tatil yerlerinin Rusya Federasyonu’ndaki satın alınan turların yüzde 40’ını oluşturduğu söyleniyor. İlk 5’de Yunanistan, Kıbrıs, ilk 10’da ise ayrıca Karadağ, Abhazya, İspanya, İtalya ve Bulgaristan yer aldı.

Türkiye ve Tunus, çoğu bölgenin aksine fiyatlarda artış göstermedi. Yunanistan ise daha ucuz durumda. Yurt içi fiyatları üçte bir oranında artarken, Abhazya fiyatlarda yüzde 16, İspanya ise yüzde 13 oranında yükseldi.

Türkiye ve Rusya’ya yapılan seyahatler en ucuz olanlar arasında yer aldı. Bu ülkelere yapılan turların fiyatları 30-35 bin rubleyi bulabilir. Ayrıca üç yıldızlı oteller en popüler olanlar.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.