Maldivler’den 3V Turizmi

Maldivler’den ‘3V Turizmi

Yeni tip corona virüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle geçen yıl yabancı ziyaretçilerinin üçte ikisinden fazlasını kaybeden Maldivler, turizm sektörünü yeniden canlandırmak için “ziyaret, aşılama ve tatil” adı altında üç aşamalı bir plan uygulayacağını açıkladı. Bu kapsamda ada ülkesi, kendi nüfusunu büyük ölçüde aşıladıktan sonra turistlere iki doz corona virüs aşısı sunacağını belirtti.

2021'de sınırsız

CNBC’de yer alan  habere göre ; Maldivler Covid-19 salgını dönemindeki turizm başarı öyküsünü yeni bir seviyeye taşıyor: Hint Okyanusu’nda yer alan ada ülkesi turistlere corona virüs aşısı sunmaya başlayacağını belirtti.

 

Ancak, söz konusu plan hemen başlamayacak. Öneriye göre, aşılar ancak ülkenin 530 binlik nüfusunun tamamı aşılandıktan sonra turistlere sunulacak. The New York Times’ın ülkelerin aşı istatistiklerine göre,  20 Nisan itibariyle ülke nüfusunun yüzde  6,8’i tamamen aşılanmıştır. Bu, Maldivlerin toplam  313 bin 363 doz veya 100 kişi başına 61 doz aşı uyguladığı anlamına geliyor.

 

3 AŞAMALI TURİZM

Bununla birlikte, turistleri aşılama planı Turizm Bakanı Dr. Abdulla Mausoom’un “3V turizm” yaklaşımının bir parçası olarak geldi. Ziyaret, aşılama ve tatil. Mausoom’un bildirdiğine göre, turistler iki doz aşı yaptırabilecekler. Ancak, ziyaretçilere  hangi aşının yapılacağını ve aşının bedelini kendilerinin ödeyip ödemeyeceklerini henüz belli değil. Diğer taraftan Maldivler, bugüne kadar Covid-19 kaynaklı 70 ölümle birlikte 26 binden  fazla vaka bildirdi. Salgının başlarında sınırlarını kapatan ülke, Temmuz ayında tüm turistlere yeniden açıldı. Eylül ayında, yolcuların girişte negatif bir PCR testine sahip olması zorunlu tutuldu, ancak yolculara karantina uygulanmadı.

 

Gm Turizm & Yönetim Dergisi Hakkında:

GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta. sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde. sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır.2021 yılı itibariyle GM Turizm & Yönetim Dergisi Rusya E- Dergi yayına başlayacaktır.

Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliği taşıyacaktır. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir.

Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. Basılı yayınımız haricinde ayrıca sektöre yönelik güncel haberlerimiz www.gmdergi.com’da yayınlanmaktadır.

Gm Turizm & Yönetim Dergisi’nin 142. Sayısını Okumak İçin Tıklayınız !

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here