MARMARİS TURİZMDE HEDEFİ 12’DEN VURACAK !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 24 Ağustos, 15:48'de eklendi
Denizi, kumu ve güneşiyle yaz aylarının cazibe merkezi olan Marmaris’te, çeşitli aktivitelerle turizmin 12 aya yayılması hedefleniyor.

Marmaris için hedef 12 ay turizm

Denizi, kumu ve güneşiyle yaz aylarının cazibe merkezi Marmaris‘te, su sporları, bisiklet, dalış, at binme ve kırsal turizm gibi alternatifler artırılarak turizmin 12 aya yayılması amaçlanıyor.

Bölgenin özellikle “aktif tatil” kavramıyla özdeşleştirilmesi için farklı alanlarda tatil olanakları, Avrupa’nın birçok ülkesindeki turizm fuarlarında tanıtıldı, İsviçre ve Hollanda’da ise turizm profesyonellerine özel sunumlar yapıldı.

Sektör temsilcileri de ilçedeki turizm süresini uzatmak için doğa ve su sporlarıyla ilgilenen turistleri bölgeye çekmek istiyor.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı, AA muhabirine, ilçede deniz, kum ve güneşin dışında birçok alternatif etkinlik yapılabileceğini söyledi.

Marmaris’te 4-5 ay değil, 12 ay turizm yapmak istediklerini vurgulayan Kırlı, “Marmaris aktif tatil için zengin bir bölgemiz. Önemli olan bunları bir paket halinde iyi bir tanıtımla iç pazara ve yurt dışına sunabilmek.” dedi.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu da “Deniz, kum ve güneşin yanı sıra ilçede spor olanakları, tarih, kültür ve gastronomi var. Etrafımız tarihle dolu. Her gelir düzeyindeki misafirin beklentilerini karşılayacağımız bir yerdeyiz. İş bunları pazarlamaya kalıyor. Biz de bunun çabası içindeyiz.” diye konuştu.

Su sporları potansiyeli

Marmaris Su Sporları Kooperatifi Başkanı Cihat Dinç ise su sporlarının “aktif tatil” için çok önemli bir yer tuttuğunu, eğlence ve adrenalin denilince akla en başta su sporlarının geldiğini söyledi.

İlçedeki 30 su sporu istasyonunda yılda yaklaşık 500 bin turiste hizmet verdiklerini anlatan Dinç, “İstasyonların her birinde 14 çeşit su sporu aktivitesi var. Jet ski ve paraşüt en çok sevilen ve yapılan aktiviteler. Ailece yapılabilen bir eğlencedir su sporları. Çocukları eğlenirken aileleri tekne de onları izleyip fotoğraflayabiliyor. Su sporları aktif tatilin olmazsa olmazı, vazgeçilmezi.” diye konuştu./AA -MUĞLA – SABRİ KESEN

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.