Mart Ayı THY’nin Yüzünü Güldürmedi

Güncel 13 Nisan, 09:30'de eklendi

Mart Ayı THY’nin Yüzünü Güldürmedi

mart

Türk Havayolları Mart ve Ocak-Mart trafik sonuçlarını  açıkladı.

THY’nin Mart ve Ocak-Mart trafik sonuçları şu şekildedir. THY’nin yolcu sayısı Mart’ta yüzde 1.1 düştü. Havalyolları’nın yolcu sayısı  5.89 milyon kişi olarak gerçekleşti.

Yolcu Doluluk Oranı Düştü

Yolcu doluluk oranı Mart’ta 1.1 puan azalışla yüzde 80.9 olarak gerçekleşti.  Yolcu sayısı Ocak-Mart’ta yüzde 0.1 düştü. Ve 16.75 milyon olarak gerçekleşti. Yolcu doluluk oranı Ocak-Mart’ta 0.4 puan azaldı ve yüzde 80.1 oranında gerçekleşti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Acentelere Havalimanında Yeni Şartlar

 

TÜRSAB Akdeniz BTK, Havalimanı Mülki İdare Amirliği ile işbirliği yaparak Acentalara ayrıcalıklı Havalimanı giriş kartı verilmesi ile ilgili şartları değiştirdi. Bu değişiklikleri ve şartları  yazılı açıklama ile bildirdi.

TÜRSAB Akdeniz BTK Her yıl olduğu gibi bu yıl da Havalimanı giriş kartları konusunda acentelere ayrıcalıklı kartlar verileceğini  yazılı bir açıklama ile duydurdu. TÜRSAB Akdeniz BTK, Havalimanı Mülki İdare Amirliği ile işbirliği yaparak Acentalara ayrıcalıklı Havalimanı giriş kartı verilmesini sağlayacağını bildirdi. Ancak koşullarının değiştiğini  de yazılı olarak açıkladı.

İşte Konunun Detayları…

300- 500 bin kişi Getiren Acentelere 2, üstüne

22.03.2019 tarihli “Antalya Havalimanı Güvenlik Komisyonu” kararından anlaşılacağı üzere; ülkemize 300.000 — 500.000 kişi arasında yolcu getiren seyahat acentelerinin iki personeline ayrıcalıklı giriş kartı verileceğini ifade etti.

500.000 kişi ve üzeri yolcu getiren seyahat acenteleri için şu açıklamayı yaptı:

“500.000 kişi ve üzeri yolcu getiren seyahat acentaları dört personeline 1-7-8 haneleri açık olan Havalimanı giriş kartı düzenlenmesine karar verilmiştir. Bu nedenle 2018 yılı sonunda siz üyelerimizden alınarak Havalimanına bildirilen sayılar geçerliliğini kaybetmiştir. Konuyla ilgili olarak Havalimanına bildirilmek üzere; 01 Ocak 2018 —31 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya Havalimanından geçiş yapan müşteri sayınızı ülke dağılımına göre târafımıza bildirmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.