23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Mehmet Ersoy: “Hedefimiz 70 Milyondan Daha Fazlası”

Mehmet Ersoy: “Hedefimiz 70 Milyondan Daha Fazlası”

Mehmet Ersoy, Adana’yı ziyaret etti. Adana Mozaik Müzesi ve 2023 turizm hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Mehmet Ersoy, ziyareti sırasında gazetecilerin sorularına yanıt verdi. 2023 hedefleri hakkında önemli bilgileri gazetecilere aktardı.  Türkiye’nin 70 milyon hedefine ulaşmasının zor olmadığını ifade etti.

Ersoy, Türkiye’nin 2023 hedeflerini Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle revize ettiklerini anlatarak:

” 50 milyon turist hedefimizi 70 milyona çıkardık. Türkiye başlı başına bir turizm ülkesi, hedeflediğimiz sayılara hızlı ve rahat bir şekilde ulaşabilmek için turizmi 81 vilayetimize yaymalıyız. Öncelikle yerel idarelerle, oradaki milletvekillerimizin, valilerimizin görüş ve stratejilerini dinliyoruz. Biz de onlara Bakanlığımızca kendi stratejilerimizi aktarıyoruz. Amacımız, başta 2023 olmak üzere daha ileri tarihlere kadar uzayabilecek yeni stratejiler oluşturmak.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bakan Ersoy: Bu sezonda hedefimiz 500 bin ABD'li turist

 

BAKAN AÇIKLADI: 2019’DA TURİST BAŞINA 710 DOLAR GELİR

BAKAN AÇIKLADI: 2019’DA TURİST BAŞINA 710 DOLAR GELİR

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2019 yılında turist başına ortalama geliri 710 dolara çıkarmayı hedeflediklerini duyurdu.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, 2018’de turistlerin Türkiye’ye kişi başı 647 dolar bıraktığını belirtti. “Bu yıl ki hedefimiz kişi başına harcamayı 710 dolara çıkarmak. 2017’de geceleme başına gelir 63,2 iken 2018’de 65,5 dolara yükseldi. Yani, gelen turist sayısının yanı sıra gelirde de iyileşme oldu. Bu yıl hedefimiz, geceleme başına geliri 72-73 dolara çıkarmak, 52,5-53 milyon turisti ülkemizde ağırlamak. İlk izlenimler de bu rakama ulaşabileceğimizi gösteriyor” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kruvaziyer pazarı 4 milyarı aşacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Turizmi Türkiyesiz asla düşünemeyiz

 

 

ERSOY; “BİNDEN FAZLA ACENTE 2019’DA İSTANBUL’A GELİYOR”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Ekim 2019’da 1000’den fazla Alman seyahat acenta sahibini İstanbul’da ağırlamak istiyoruz. Bunun için hazırlıklar yapmaktayız. İstanbul gelecekte Almanlar için de popüler bir destinasyon olacak” dedi.

İSTANBUL ALMANLAR İÇİN POPÜLER BİR DESTİNASYON OLACAK

Bakan Ersoy, Alman seyahat acentası Raiffeisen Tours Genel Müdürü Thomas Bösl ve Hüseyin Baraner ile buluştu. Buluşmada bir araya gelen taraflar gerçekleşecek olan organizasyon hakkında fikir alışverişi yaptılar.

Bakan Ersoy, “Ekim 2019’da1000’den fazla Alman seyahat acentası sahibini İstanbul’da ağırlamak istiyoruz. Bunun için planlamalar yapmaktayız. İstanbul’u Almanlar için daha popüler bir destinasyon haline getirmek için çalışacağız” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstanbul 2022 turizm sezonunu erken açtı
Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER