Mehmet Ersoy: Turizm Stratejisini Fırsata Çevirelim

Güncel 25 Mart, 13:00'de eklendi

Mehmet Ersoy: Turizm Stratejisini Fırsata Çevirelim

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy,  Antalya Kemer’de bir otelde düzenlenen toplantıda turizmcilerle bir araya geldi.

mehmet nuri ersoy

Ersoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yeni dönemde turizm sektörünü, tarihte ilk kez “stratejik sektör” ilan ettiğini ifade etti. Ersoy, “Bunun göstergesi olarak da içinizden birine, yatırımcı birine Bakanlıkta görev verildi” dedi. Ve bunu fırsata çevirelim dedi.

Bireysel düşünmekten vazgeçeceğiz

Ersoy toplantıda bireysel düşünmeyi bırakmanın da şart olduğunu dile getirdi.

“Ülke  adına düşünmeliyiz. Geliştireceğimiz politikalar ile gelirleri ve yatırım olanaklarının hep beraber artığını göreceğiz.” dedi.

Bunun, ülke, turizm ve Türk turizmcisi açısından hem miladi bir dönem hem de çok iyi kullanılması gereken bir fırsat olduğunu belirtti. Ersoy,  bu süreçte çok doğru kararlar alınıp hızlı hareket edilmeli ve bu durum fırsata çevrilmeli şeklinde konuştu.

Ersoy, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Türkiye’nin geleceğinin turizmle birlikte yapılması gerektiğiyle ilgili fikir birliği oluştu. Türkiye’de İlk kez böyle bir ortam yaratıldı.  Bütün turizmciler olarak bunu  fırsata çevirmeliyiz”dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rusya’dan Çok Çocuklu Ve Yoksul Ailelere Tatil

Rusya’dan Çok çocuklu ve yoksul ailelere tatil

Rusya, hem yerli turizme destek olmak, hem de çok çocukluluğu teşvik etmek için yeni bir sosyal proe hazırladı. Çok çocuklu, “yarım” ve yoksul aileler devlet hesabından deniz kenarında tatille gönderilecek.

Rusya’da çocuklar ve tek ebeveynden oluşan ailelere “nepolnaya” – “yarım” deniliyor. Hükümet tarafından hazırladığı projeyle söz konusu aileleri yerli tatil bölgelerinde dinlenmeleri için özel sertifika sunacak.

İzvestiya gazetesi, projeden her yıl 1 milyon ailenin faydalanacağını belirtiyor. Proje ise yakında onaylanacak. Rusya’da asgari geçim sınırının altında yaşayan 1,5 milyon aile var.

 

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.