MEMURLARIN TAKSİTLİ TATİLE YORUMLARI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 17 Haziran, 10:50'de eklendi

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncu: “Hükümet eğer memura tatil yaptırmak istiyorsa tatilin 6 aylık bölümünü devlet karşılasın.”

memur

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 1 milyon memuru, boş kalan turistik tesislere tatile gönderip ücretini 12 ayda maaştan kesmeye hazırlandığı ileri sürüldü.T24 Haber portalında yer alan haberde görüşlerine yer verilen Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, memurların büyük kısmının asgari geçim sınırı altında gelire sahip olduğunu söyledi. Koncuk, “Memur zaten tatil yapamıyor. Hükümet eğer memura tatil yaptırmak istiyorsa tatilin 6 aylık bölümünü devlet karşılasın. Bu şekilde özendirici olabilir. Zaten büyük kısmı borçlu ve kredi kartlarıyla yaşamlarını sürdürüyorlar” diye konuştu.

Cihan Sendikalar Genel Başkanvekili Malik Türedi’nin yorumu da şöyle: “Ekonomide köşeye iyice sıkışan ve çıkış arayan hükümetin çareyi üretim ve ihracat yerine gözünü memur ve çalışanın cebine dikti” görüşünü savundu.

“Hükümetin memurlara sadaka nevinden zamlar verdiğini” söyleyen Türedi, “Yüksek enflasyon karşısında zamları eriyen memur ve çalışanları, bu kez Bireysel Emeklilik Sigortası ve zorunlu tatil adı altında yeni bir maceraya mecbur ediyorlar.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.