Mete Vardar: 2021’i İç Pazar Yılı İlan Edelim !

Güncel 26 Kasım, 14:57'de eklendi

Mete Vardar: 2021’i İç Pazar Yılı İlan Edelim !

 Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, 2021 yılının “İç Pazar Yılı” ilan edelim” sözüyle gündeme damga vurdu. Vardar “Şu an erken rezervasyon dönemini başlattık. Gelin 2021 yılını iç pazar yılı ilan edelim”diyerek sektöre seslendi.

vardar

Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar

2020 yılında bir mucizeyi gerçekleştirdiklerini söyleyen Mete Vardar, “Rekabet koşullarında bir takım olumsuzluklarla karşılaştık. Bu durum hala devam ediyor . Zorluklarda yeni başlıyor. Şimdi erken rezervasyon dönemini başlattık.” Dedi ve 2021’i gelin iç pazar yılı ilan edelim.” dedi

Haksız Rekabet Oluşuyor

İç pazarın her zaman önemli olduğunu vurguladı. Vardar, “İç pazar sadece kriz dönemlerinde değil, her zaman önemli bir Pazar. İç pazar hep önemli deniyor, ama uygulamada bunu göremiyoruz. Avrupa pazardaki fiyat politikamızı iç pazarda da uygulamayı geçirmeliyiz. Yurt dışından gelen Hans ile yurt içindeki Mehmet aynı oranda mı kazanıyor. Burada bir haksız rekabet oluyor. Herkes taşın altına elini sokmalı. Bu durum değişmeli” dedi.

 

 

Gm Turizm ve Yönetim Dergisinin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız!

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye turizminin 2021 yılında yüzde 100 büyüyeceğini  ifade ederek 30-31 milyon turist ulaşmayı hedeflerini söyledi.

 

Fox TV’deki Çalar Saat programının konuğu idi. Bakan Ersoy, ‘’Sağlık Turizm Sertifikası’’ sayesinde Türkiye’nin 2020’yi en az hasarla atlattığını ifade etti.

11 Milyar Dolarla Kapatıyoruz

2021 yılında yüzde 100 artışla 30-31 milyona ulaşmasını beklediklerini ifade etti. Ersoy, aşılamanın ocak, şubat gibi tamamlanacağını ön gördüğünü söyledi. 2021 sezonun 2020 yılında daha iyi olacağını ifade etti.  Türkiye’nin rakiplerine karşın 15 milyon turist ve 11 Milyar Dolar turizm geliri ile kapatıyoruz dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.