METEOROLOJİ ANTALYA İÇİN YENİ BİR UYARIDA BULUNDU!

Güncel 29 Ocak, 10:51'de eklendi

METEOROLOJİ ANTALYA İÇİN YENİ BİR UYARIDA BULUNDU!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşlara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu (Ardahan hariç) ile Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevrelerinin yağışlı olacağı konusunda uyarıda bulundu.

İHA’dan Bilge ateş’in haberine göre, yapılan son değerlendirmelerde, yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu (Ardahan hariç) ile Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevrelerinin yağışlı geçeceği öngörülüyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus bekleniyor. Doğu Anadolu bölgesinin güneydoğu kesimlerinde ise çığ tehlikesi mevcut.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahminler arasında. Rüzgarın ise genellikle güney ve güneydoğu yönlerinden hafif ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de güneydoğudan yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise: 

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 10

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 13

İzmir: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak yağışlı 15

Adana: Parçalı bulutlu 17

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu 16

Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16

Samsun: Parçalı bulutlu 16

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 13

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 2

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 12

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.