MİLYON DOLARLIK PROJEYE MAHKEMEDEN DURDURMA KARARI

Güncel 5 Ocak, 10:17'de eklendi

MİLYON DOLARLIK PROJEYE MAHKEMEDEN DURDURMA KARARI

Mahkeme, şehircilik ilkeleri, planlama esasları ve kamu yararına uygun olmadığı gerekçesiyle Büyükçekmece Yat Limanı Projesi’nin yürütmesini durma kararı aldı.

 

Büyükçekmece Belediyesi’nin, 40 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilmesi için Almanya’da bulunan IGM GmbH şirketine verdiği yat limanı projesinin yürütmesi İstanbul 8. İdare Mahkemesi tarafından durdurulma kararı verildi.

Hürriyet gazetesinden Dinçer Gökçe’nin haberine göre, yap işlet devret modeli ile ihaleyi 49 yıllığına şirket üstlendi.  İsmini değiştirdikleri Marina İstanbul Tur. İnşaat A.Ş.  olarak adını değiştirdi.  Ancak bu şirketin Türk sahipleri projeyi tamamlamadı. VE haklarında dolandırıcılık davaları açıldı. Dev projenin işletme ihalesi bu kez Haziran 2015’te Yeditepe Marina Yatırım Tur. İnşaat AŞ’ye devredilmişti.

MAHKEME PROJEYİ DURDURDU

Limanın inşaatı ile ilgili süreç devam ederken Büyükçekmece’de yaşayan 4 kişi, planlamanın hukuka aykırı olduğu iddiası ile davaya verdi. Dava sonucunda proje durduruldu.

 

 

 

 

 

 

 

FUAT FESİH DEMİR, INFINITY BY YELKEN HOTEL’İN GENEL MÜDÜRÜ OLDU

Fuat Fesih Demir, Infınıty By Yelken Hotel’in Genel Müdürü Oldu.

Kuşadası’nda yeni faaliyette geçecek olan , 5 Yıldızlı High Class Concept’i ile INFINITY BY YELKEN HOTEL’in genel müdürlüğü görevine başladı. Fuat Fesih Demir, sosyal medya hesaplarından değişiklikle ilgili bilgileri turizm sektörüyle paylaştı.

Değerli turizmci önümüzdeki sezonda bilgi ve deneyimlerini INFINITY BY YELKEN HOTEL ile paylaşacak.

İşte Fuat Fesih Demir’in yeni göreviyle ilgili yaptığı yazılı açıklama… Fuat Fesih Demir ; “Kuşadası’nda yeni faaliyette geçecek olan , 5 Yıldızlı High Class Concept’i ile INFINITY BY YELKEN HOTEL’in genel müdürlüğü görevine başlamış bulunmaktayım. UFBA Gurup Bünyesinde , Ankara HİLTON Garden in hotel , Bodrum’da Mandalin Hotel ve Yelken Hotelle birlikte Toplamda 4 Hotel bulunmakta. Ekip olarak mesai arkadaşlarımla birlikte başarılı bir sezona imza atacağız. Herkese güzel sezonlar dilerim” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.