Mısır, “Yıl Sonuna Kadar Rusya’dan Charter Seferleri Başlayabilir”

Güncel 25 Haziran, 11:00'de eklendi

Mısır, “Yıl Sonuna Kadar Rusya’dan Charter Seferleri Başlayabilir”

Dünya Basınından

Cumhuriyet Dışişleri Bakanı Sameh Shukri, 24 Haziran Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yıl sonuna kadar Mısır’ın tatil köyleri ile Rusya arasındaki charter uçuşlarını tamamen geri kazanmayı umduğunu söyledi.

mısır

“İki tarafın da prosedürlerin tartışılmasını neredeyse tamamladığını düşünüyorum. Uçuş bağlantısının yakında yeniden başlatılmasını bekliyoruz ”dedi. TASS Samekh Shukri’den alıntı yapıyor. Yetkiliye göre, Kahire, Rus turist trafiğini ülkeye döndürmeye ve kriz öncesi göstergeleri sağlamaya yardımcı olacak charter uçuşlarını başlatmak için gerekli tüm güvenlik önlemlerini aldı.

Bakan Shukri, ” Mısır’daki Rus turizminin eski günlerine kavuşacağını umut ediyoruz. ” dedi.

Mısır ve Rusya arasındaki hava trafiği, Kogalymavia uçağının kazadan sonra Kasım 2015’te askıya alınmıştı. Ocak 2018’de, cumhurbaşkanlığı kararnamesi Vladimir Putin, Kahire’ye seferlerini yeniden başlattı. Ancak Rus turistler üçüncü ülkelerdeki bir arazi transferi veya devri yardımı ile cumhuriyet merkezlerine seyahat etmek zorunda kalıyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Romanya Pazarında Mısır Ve Tunus’a Dikkat!

Fibula Travel Genel Müdürü Muharrem Mavisu, Romanya’daki Fuarı’nı ve Romanya pazarındaki kapasiteleri ve Mısır’ın ve Tunus’un bu pazardan pay almaya başladığını ifade etti.  Mavisu Gm Turizm ve yönetim Dergisimize yaptığı açıklamada, “Romanyalı tur operatörleri olarak Türk turizmcilerinden daha çok destek beklediklerinin altını çizdi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.