We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel MITT Moskova’dan renkli paylaşımlar

MITT Moskova’dan renkli paylaşımlar

Açılışı 16 Mart’ta yapılan ve 18 Mart’ta son bulacak olan 29. MITT Moscow 2023 Turizm ve Ticaret Fuarı’na katılan turizmcilerimiz sosyal medya hesaplarından renkli paylaşımlar yapıyorlar.
Türkiye’nin Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) organizasyonuyla 300 metrekarelik alanda yer aldığı fuara ülkemizden katılım önceki yıllara göre daha az. Önceki yıllarda fuarın ana sponsorluğunu üstlenerek büyük stantlarla katılan Rusya’daki Türk tur operatörlerinin de bu yıl katılmadığı gözleniyor.
MITT Moskova’da yer alan turizmcilerimiz; Rusya’ya uygulanan ambargo ve yaptırımlar, uçuşlarla ilgili belirsizlikler gibi faktörler nedeniyle sezona dair endişelerin olduğunu ifade ediyorlar. Rusya’nın iç pazarını hareketlendirmek için KDV oranlarını kaldırmış olması ile birlikte devalüasyon nedeniyle artan maliyetlerle yükselen fiyatlarımızın da ülkemize gelecek Rus turistler üzerinde olumsuz etkisi olduğunu söylüyorlar. Bu yıl Dubai, Vietnam gibi farklı destinasyonların Rusya’dan müşteri kazanmış olduğuna da dikkat çeken turizmcilerimiz; tüm bu negatif faktörlere rağmen Türk turizminin en önemli pazarlarından biri olan Rusya için ellerinden geleni yapacaklarının altını çiziyorlar.

Yorum Yaz