Mp Hotels’in Alaçatı’daki Otelleri “Güvenli Turizm Sertifikası” Aldı

Güncel 23 Temmuz, 10:21'de eklendi

 Mp Hotels’in Alaçatı’daki Otelleri “Güvenli Turizm Sertifikası” Almaya Hak Kazandı

mp hotels

Pandemi dönemine yönelik hayata geçirdiği TEMİZ 2.0 programı ile tüm hijyen ve güvenlik standartlarını geliştiren MP Hotels’in Çeşme – Alaçatı’da bulunan iki otelinden DESIGN PLUS Seya Beach Hotel ve KAIRABA Alaçatı Beach Resort, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belirlenen. ‘COVID-19 ve Hijyen Uygulamaları Değerlendirme Kriterleri’ kapsamında “Güvenli Turizm Sertifikası” almaya hak kazandı.

 

MP Hotels Türkiye tarafından yapılan açıklamada, “Sağlık ve güveni tescilledik. Misafirlerimiz, gönül rahatlığı ile otellerimizin üstün hizmet anlayışını deneyimleyebilirler. Yeni TEMİZ 2.0 hijyen standartlarımız doğrultusunda hayata geçirilen detaylı ve özverili bir çalışma sonucu. Alaçatı’daki iki otelimizde Güvenli Turizm Sertifikasını almaya hak kazandı” diyerek sertifikaları duyurdu.

 

MP HOTELS:

Eylül 2015’te FTI Grubu tarafından kurulmuş olan Meeting Point Hotels 4 kıtada 11 ülkede 14.000’den fazla odası ve 70’den fazla tesisi ile beş farklı markayı barındıran uluslararası bir otel zinciridir. MP Hotels çatısı altında LABRANDA Hotels & Resorts, DESIGN PLUS Hotels, KAIRABA Hotels & Resorts, Club Sei ve Lemon & Soul Hotels gibi alt markalar bulunmaktadır.

 

 

 

Antalya’ya Bir Günde 50 Uçuş 10 Bin Turist

Antalya’da, 1 Temmuz itibarıyla bazı ülkelerle yeniden uçuşlar başladı. Pandemi sürecinde bu pazar günü ilk kez bir günde 10 binin üzerinde yabancı turist Antalya’ya geldi. 1 Temmuz’dan bugüne ise toplam turist sayısı 61 bin 478’e yükseldi.

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, pandemi sürecinde kapanan ve 1 Haziran’da iç turizm, 1 Temmuz’da da dış turizm seyahatlerinin yeniden başlaması üzerine, pandemi sürecinde yurt dışından gelen turist sayılarıyla ilgili bir çalışma sundu.

 

Yavuz, 19 Temmuz Pazar günü, Fraport TAV Antalya Havalimanı’na 55 uçakla 10 bin 625 turist geldiğini söyledi.Recep Yavuz, “Aylar sonra ilk kez bugün Antalya Havalimanı’na bir günde yurt dışından 10 bin üzerinde turist geldi. AB ülkelerinin karantina dayatması nedeniyle batı Avrupa uçuşlarının çoğunluğunu yurt dışındaki Türkler oluşturuyor.” ded

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.