Muhammet Cüntay :Bindiğimiz Dalı Kesenler Var

Güncel 19 Eylül, 11:24'de eklendi

Muhammet Cüntay :Bindiğimiz Dalı Kesenler Var

Muhammet Cuntay

Eylül 17, yaprak dökümü başladı. Dökülen yapraklar sonbahar yaprakları değil, oteller…

Bazı turistik tesisler pandemide işler daraldığı için otellerini ticari sebeblerle kapalı tutabilirler veya sezon sonu geldiği için kapatabilirler buna denebilecek hiçbir şey yok kaldıki zaten beklediğimiz, en azından şahsi olarak beklediğim ve sürecin başından beri ifade ettiğim bir projeksiyondu bu….

Fakat hiçbir tesis yönetimi COVİD 19 NEDENİYLE MİSAFİRLERİMİZİN ve ÇALIŞANLARIMIZIN SAĞLIĞINI DÜŞÜNEREK ŞU TARİHE KADAR KAPATIYORUZ diyemez, dememeli.

Burdan şu çıkıyor açık tutanlar misafir ve personellerini düşünmüyor ama siz düşünüyorsunuz?

Başka bir söylemle ortadaki hal, otel misafirlerini ve çalışanlarını riske atıyor!

Nerede kaldı güvenli turizm? nerede kaldı güvenli turizm ülkesi söylemlerimiz?

Hem doğruyu söylemiyorsunuz, hem de personelini düşünmeyen aslında sizsiniz. Siz tesisi mücadele etmeden kapatıp KÇÖ’ ye muhtaç edin insanları, diğerleri mali risk alarak ayakta kalıp maaş vermeye çalışsın, personeli düşünen siz olun.

HEM İNANDIRICLIĞINIZI KAYBEDİYORSUNUZ, HEM ÇALIŞANLARINIZ ÜZERİNDE GÜVENİLİRLİLİĞİNİZİ ZEDELİYORSUNUZ, HEM DE TÜRK TURİZMİNİN KISMEN DE OLSA OLUŞTURDUĞU GÜVENLİ İMAJINA ZARAR VERİYORSUNUZ, BAKANLIK VE STKLAR BU AÇIKLAMAYI YAPAN OTELLERİ KESİNLİKLE UYARMALI

 

İSTİSNA, KALENDER, TECRÜBELİ, BİLGİLİ, ÖRNEK TEŞKİL EDEN YATIRMCILARIMIZI AYIRARAK İFADE ETMEK İSTERİKİ; Sektördeki otellerin büyük oranı maalesef turizm eğitimi almış, turizm adabı görmüş, tecrübeli veya gelecek vadeden genç turizm yöneticileri tarafından değil, turizmi hafife alan, senelerimizi verdiğimiz yöneticiliklerimize saygı duymayan, her işi mükemmel yapacaklarına inanmış veya inandırılmış yatırımcılar veya aile eşrafı tarafından yönetiliyor. Yönetişim bilimine, yönetim adabına, ortak akla, turizm tecrübesine inanmamaya devam ettiğimiz sürece bindiğimiz dalları kesmeye devam edeceğiz.

 

Tabi bir de sorunsalın başında gelen bu aksak noktaya parmak basmayalar var…Neden mi? Çünkü güç, sermaye, üye orada! Akıl ve vizyon mu? KİMİN UMRUNDA

 

Çalışanlarını mağdur etmemek için çabalayan yatırımcılarımızı saygı ve hürmetle selamlıyorum.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.