Muradyan : “Rusya Uluslar Arası Hava Trafiğinin Açılması Ağustos’u da Geçer”

Güncel 4 Temmuz, 10:55'de eklendi

Muradyan : “Rusya Uluslar Arası Hava Trafiğinin Açılması Ağustos’u da Geçer”

Rusya yabancılara giriş yasağını 1 Ağustosa kadar uzattı. Yasak sadece yabancıları değil, Rusya vatandaşların ülkeden çıkışını da etkiliyor. Rus basınının görüşüne başvurduğu uzmanların çoğu, yasağın 1 Ağustos gelmeden bir kere daha uzatılabileceğini düşünüyor.

hava

Sivil Havacılık Birliği’nden Viktor Gorbaçov, Avrupa ve Asya ülkeleri Rusya’ya dönük uçuş yasağını kaldırmadığı için Rusya’nın da böyle bir karar aldığı düşüncesinde. Bu yasakların ne zaman kalkacağı ise hâlâ belirsiz.

  Uzatılması Felaket mi?

Gorbaçov giriş yasağının uzatılması kararının havacılık sektörü açısından şimdiden felaket anlamına geldiğini de söyledi. Yasağın bir kere daha uzatılması ise felaketin boyutlarının derinleşmesi demek. Zira Aeroflot gibi birkaç büyük oyuncu dışında pek çok şirket iflasa sürüklenebilir.

Turkrus’un Haberine göre; Avrupa Birliği hafta içi bazı ülkelere seyahat yasağını kaldırdığını açıklamıştı. Açıklanan listede Rusya ve Türkiye yer almıyor.

Hava Trafiğinin Ağustos Ayında da Açılmasını Beklememeli

Tur operatörü Space Travel yetkilisi Artur Muradyan ise Rusya’nın öncelikle BDT ülkeleri ve yakın çevredeki bazı ülkeler için sınırları açabileceği görüşünde. Ancak Muradyan Türkiye ile hava trafiğinin Ağustos ayında da açılmasını beklemiyor. Rusya salgının boyutu bir yanda, iç turizmi teşvik etmek adına da Türkiye sınırını bir süre daha kapalı tutabilir.

Muradyan’a göre, Türkiye ile Rusya arasında uçuşların yeniden başlaması ancak Eylül sonunda, hatta belki de Ekimde gündeme gelebilecek.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.