Murat Toktaş: “Temmuz Ve Ağustos Ayları Beklenenin Altında Geçecek”

Güncel 12 Haziran, 09:10'de eklendi

Murat Toktaş: “Temmuz Ve Ağustos Ayları Beklenenin Altında Geçecek”

 

Gm Dergi – Özel Haber

 

Türkiye Otelciler Federasyonu YK Üyesi ve KATİD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Toktaş, bayram tatilinde Doğu Karadeniz Bölgesi’nde otellerin yoğun bir dönem geçirdiğini belirtti.

Murat toktas

Sahip olduğu doğal güzellikleri, yeşilin bin bir tonuyla kaplı yaylaları, zengin kültürel ve tarihi yapısıyla dikkati çeken Karadeniz bölgesi bu bayramda doğaseverlerin akınına uğradı.

Toktaş “Bayramda Sinop’tan Rize’ye kadar tüm şehirlerde turist trafiği oluştu. Ağırlıklı olarak turistler Trabzon Sümele Manastırı, Uzungöl, Rize Ayder ve fırtına deresi, Artvin Karagöl, Sinop Erfelek Şelalesi, Ordu ve Samsun merkezlerini gezdi. Batı Karadeniz bölgesinde ise Safranbolu en hareketli destinasyondu.

Bu noktaları günde ortalama 50 bin kişi ziyaret etti. Otellerde ise doluluk yüzde 90 oldu. Bunun yüzde 85’i yerli, yüzde 15’i Ortadoğulu turist idi. Bayram tatilinin dokuz gün olması da bölgedeki turizm yoğunluğunu ciddi bir şekilde etkiledi.” diye konuştu.

Önümüzdeki aylara baktığımızda ise özellikle Suudi Arabistan’dan gelen rezervasyonlarda azalma görünüyor. Bu da doğu Karadeniz bölgesinde temmuz ve ağustos aylarının bir önceki senelere göre düşük geçeceğini gösteriyor. Özellikle Trabzon’daki fazla yatak kapasitesi dolulukları ve oda fiyatlarını ciddi bir şekilde olumsuz etkileyecek gibi görünüyor.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALTİD Başkanı Sili: “Doluluklar Geçiciydi”

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.