Müze Ücretleri Zamlanıyor

Güncel 10 Temmuz, 10:17'de eklendi

Müze Ücretleri Zamlanıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü(DÖSİMM) Müze ve müze kart ücretlerine 15 Temmuz 2019’dan itibaren geçerli olmak üzere zam yaptı. İşte yeni ücretler….

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) müzeler, müze haline getirilmiş tarihi binalar ve düzenlenmiş örenyerlerini ziyaret edeceklerden; 15 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere alınacak yeni giriş ücretleri alınacağı belirtildi.

Yüzde 20 Zam

Müze ücretlerine yapılacak zam ortalama yüzde 20 civarında olacak. Örneğin İstanbul Ayasofya Müzesi’ne giriş ücreti 60 TL iken 15 Temmuz’dan itibaren 72 TL olacak. Topkapı Sarayı’na giriş ücreti de 60 TL’den 72 TL’ye yükselecek. DÖSİMM’in yeni tarifesine göre müze ve ören yerleri giriş ücretleri 15 Temmuz’dan itibaren aşağıdaki şekilde olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mısır’daki Turistlerin Tatil  Maliyeti Artacak

 

Yerel yetkililer seyahat endüstrisi sübvansiyonları hakkındaki fikrini değiştirdi.

Geçtiğimiz Cuma günü, Mısır hükümeti turizm endüstrisi için yakıt sübvansiyonlarını kesti, benzin ve dizel fiyatları yaklaşık% 25 arttı.

Turizm Tanıtım Makamı’nın Eski Başkanı Hesham El-Damery, bu hareketi makamlar tarafından mantıklı bir düzenleme olarak görüyor. Turizm endüstrisi bir ticari sektör olarak ve bu şekilde sübvanse edilmemelidir. Ona göre, sanayi bu karardan zarar görmeyecek, ancak yakıt fiyatlarındaki artış Mısır’da turistlerin ortalama harcamalarını artıracak enflasyona yol açacak.

Turizm Bakanı Rania Al-Mashat’a gönderme yapan bir yayın, 2018’de Mısır’da bir turist patlaması yaşandığına dair kanıtlar sundu. Piyasa büyüme hızı, dünya ortalamasından (yüzde 3,9) daha yüksek ola yüzde 16,5’ti. Bakan, “Yine de, endüstrinin finansmanı hala çok az. Turizm sektörünü desteklemek için hedeflenen akışların hacmi, 2017 yılında ticaret sektörüne tahsis edilen toplam sübvansiyonların yalnızca yüzde 0,4’ü” dedi.

Haziran ayında tur operatörü Pegas Touristik’in Hurghada ve Şarm El-Şeyh’e (Antalya’da bağlantılarla) hava taşımacılığı temelinde paket tur satmayı bıraktığını hatırlayın . Aynı ayda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı başkanı Denis Manturov, Mısır tatil beldelerine uzun süredir beklenen uçuş hizmetinin bu yıl yeniden başlatılabileceğini itiraf etti . Ancak, nihai kararın birçok faktöre bağlı olacağı konusunda bir rezervasyon yaptı. Şimdiye kadar bu konuda hiçbir resmi mesaj alınmadı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.