MÜZEDE YANGIN!

Güncel, Sektörel Haberler, slide 7 Ağustos, 16:08'de eklendi

Kilis Müzesi’nin çatısında işçilerin kaynak yaparken çıkarttığı iddia edilen yangın 1.5 saatlik bir çalışma sonucu söndürüldü.

Neşet Efendi Knonağı Kilis Müzesi yangın

7 Aralık Mahallesi’nde bulunan ve Neşet Efendi Konağı olarak bilinen tarihi mekanın içerisinde bulunan Kilis Müzesinin çatısında, saat 08.00 sıralarında işçilerin izolasyon malzemesini kaynak yaptığı sırada çıkan kıvılcımların çatıyı tutuşturması üzerine hemen olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi, Çevik Kuvvet Müze çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken, itfaiye ekiplerine Zabıta Müdürlüğü personeli ile Fen İşleri personeli de yardım etti.

İtfaiye ekipleri alevleri 1.5 saatte kontrol altına alırken, zaman zaman patlama sesleri duyuldu. Olay yerine Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Vali Yardımcısı Hakan Ezgi, İl Emniyet Müdürü Candemir Özdemir, İl İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Aldemir, Müze Müdürü Nurcan Çilesiz, ile diğer yetkililer gelerek bilgi aldı.

Yangın esnasında müzedeki tarihi eşyaların zarar görmediği yangın nedeniyle kısmet çatının müze içerisinde çöktüğü bildirdi. Polis, olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

İHA

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.