Necati Topaloğlu : “Artık Kemer Kış Turizminde Ben De Varım Diyecek!”

Güncel 19 Şubat, 15:25'de eklendi

Necati Topaloğlu : “Artık Kemer Kış Turizminde Ben De Varım Diyecek!”

Antalya Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile GM Turizm ve Yönetim Dergisi olarak özel bir röportaj gerçekleştirdik. Topaloğlu, Kemer Belediyesi olarak 2020 yılı için turizm projelerini anlattı.

2020 yılında turizmden neler bekleniyor ve Kemer Belediyesi olarak turizm için projeleriniz nelerdir?

Otellerde şuanda mevcut yenilenmeler var. Bu durum turizm için oldukça önemli bir olay. Bu yıl birden fazla fuara gittik ve orada bulunan turizmcilerin oldukça umutlu olduğunu gözlemledik. Avrupa turizminde de ciddi bir artış olacağını düşünüyoruz. Kemer bölgesi olarak yaz sezonu oldukça verimli geçiyor. Ancak kış sezonunda turizmde az da olsa biraz düşüş yaşandığını için Kemer Belediyesi olarak çalışmalar başlattık. 2020 yılının bu anlamda daha güzel ve daha başarılı geçeceğine inanıyorum.  Deniz, kum ve güneşin dışında bu yıl rotamızı biraz değiştirdik. Sea To Sky Enduro yarışlarını gerçekleştirdik. Kemer’den 260 tane sporcu katıldı. Sporcularımızdan 200 tanesi ise yabancıydı. Bu etkinlik oldukça güzel geçti. Şuanda mevcutta 25 tane rotamız var. Bunlardan 20 tanesi ise dağ ve bisiklet yolu. Cep telefonunuzdan QR Code’u okutunca bütün yol güzergâhı cep telefonunuza anında yükleniyor.

12 ay’a yaymak için alternatif turizme mi yöneldiniz?

Evet. Bir de futbol turizmi için yeni sahalar yapılıyor.  Artık Kemer kış turizminde ben de varım diyecek.

Oteller ile ilgili mevcut çalışmalarınız neler?  Otelciler ile bir araya geliyor musunuz?  Yatırımcıların sıkıntılarını dinleyince onlara ne tür çözümlerde bulunuyorsunuz?

Oteller şuanda tadilatlarına başladılar. Bizler otelciler ile el ele vermezsek bir yere varamayız. Bölgenin bir sorunu varsa da birlikte bir araya gelip çözümler arıyoruz. Çünkü biz et ve tırnak gibiyiz asla birbirimizden bağımsız çalışamayız. Yerel yönetim ve turizm birbirlerinin destekçisidir.

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.