Neşet Koçkar Öger, Bucher Ve Neckermann’ı da Satın Alıyor

Güncel 18 Kasım, 09:50'de eklendi

Neşet Koçkar Öger, Bucher Ve Neckermann’ı da Satın Alıyor

Geçtiğimiz günlerde Thomas Cook’un Rusya ayağı Intourist’i bünyesine katan Anex Grubu, şirketin Almanya ayağındaki Öger Tours ve Bucher Reisen ve Neckermann’ı da satın alıyor.

neset kockar

Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, Thomas Cook’un Almanya’daki şirketleri Öger Tours, Bucher Reisen ve Neckermann Reisen’i de devralacaklarını duyurdu.

Sabah’tan Betül Alakent’e konuşan Koçkar, “Türk turizmi adına dünya turizmine yön vermek için çalışıyoruz. Thomas Cook’tan hisse satın almamız da bu yönde atılmış bir adımdı. İflas öncesinde de Rusya ve Almanya ayaklarını almak istiyorduk. İflas sonrasında da stratejimizi bu hedefimiz doğrultusunda geliştirdik” dedi.

”Öger’i geri almak bizim için gurur meselesiydi”

Thomas Cook’un Almanya ayağı olan Öger Tours, Bucher Reisen ve Neckermann için ön anlaşmayı imzaladıklarını aktaran Koçkar, “Öger Tours çok eski bir Türk markası. Onu geri almak bizim için bir gurur meselesiydi. Nechermann ve Bucher de Almanya’nın en büyük markalarından. Bu markaların da yurtiçi ve yurtdışı tüm operasyonlarını devralıyoruz” ifadelerini kullandı.

2020 hedefi 3 milyondan fazla yolcu

ANEX Tour’un Türkiye’ye 2019 yılında 1 milyon 850 bin kişi taşıdığını anlatan Koçkar, “Bunun 150 bini Almanya, 1.7 milyonu da Rusya ve BDT ülkeleriydi. Önümüzdeki yıl satın almaların da etkisiyle bu sayı yüzde 50’in üstünde artacak ve 3 milyonu aşacak” dedi.

”Thomas Cook’un İngiltere operasyonu için de görüşmelere açığız”

Satın alma operasyonlarının ardından cirolarının 10 milyar Euroya yükseleceğini anlatan Koçkar, seyahat eden kişi sayısının da 8 milyonu bulacağını aktardı. “Böylece TUI’den sonra dünyanın en büyük ikinci tur operatörü bir Türk şirketi olacak” diyen Koçkar, Rusya ve Almanya’daki satın alma operasyonlarının tamamlanmasının ardından Çinli Fosun ile yeniden masaya oturacaklarını öngördüklerini aktardı. Koçkar, Thomas Cook’un İngiltere operasyonu için de görüşmelere açık olduklarını bildirdi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.