O TURİZM MERKEZLERİNDE DE EĞLENCE MEKANLARINI 3 GÜN KAPANDI !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 8 Eylül, 16:36'de eklendi

HAKKARİ Dağlıca’daki saldırı, ülke genelinde olduğu gibi Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde de protesto edildi. Terör lanetlenirken, şehitlere saygı için eğlence mekanları üç gün kapılarını kapatma, tur tekneleri de denize çıkmama kararı aldı. Teröre tepki yürüyüşüne katılanların sayısı iki bin kişiyi buldu.

kapalı

Turizmin en önemli merkezlerinden Bodrum’da, eğlence mekanlarının dış cephesine Türk bayraklarının yanı sıra terörü lanetleyen pankartlar asıldı. İşletme sahipleri yaptıkları açıklamalarla, üç gün boyunca kapılarını kapattıklarını duyurdu. Gümbet Barlar Sokağı’nda müzik yayını sonlandıran esnaf, şehitleri anmak için saygı duruşu da gerçekleştirdi.

TERÖR LANETLENDİ

Pasha Club’ın sahibi Zeynel Kılıç “Terörü lanetliyoruz. Terörün amacı kaos yaratmaktır. Buna meydan vermememiz gerektiğinin bilincindeyiz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabırlar dileriz. Milletimizin başı sağ olsun, şehitlerimizin ruhu şad olsun” dedi.

Moss Club İşletme Müdürü Semih Dönmez de, “Askerimize ve polisimize yapılan hain saldırıları nefretle kınıyoruz. Hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız. İşte bu bütünlüğü bozmaya çalışan PKK terör örgütü ve dış güçleri lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Şehitler ölmez, vatan bölünmez” diye konuştu.

BAYRAĞI KAPAN YÜRÜYÜŞE KOŞTU

Kentte gün boyu süren tepki eylemleri akşamın ilerleyen saatlerine kadar sürdü. Gün içinde eğlence mekanlarında müziğin susması, günübirlik tur teknelerinin denize açılmama kararının ardından akşam da şehir içi minibüsleri seferlerine ara vererek konvoy yaptı. Eline Türk bayraklarını alanlar da Belediye Meydanı’na koştu. Başlangıçta 500 kişiyle başlayan yürüyüş; Cafer Paşa Caddesi’nden Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne oradan tekrar Belediye Meydanı’na yapıldı. Buradan da Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi’nden Kumbahçe Meydanı’na yürüyen grup, Türk bayrakları salladı. Yürüyüşte grubun sayısı artarak iki bin kişiye kadar ulaştı. “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Askere kalkan eller kırılsın”, “Polise kalkan eller kırılsın”, “Ne Mutlu Türküm diyene”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Kahrolsun PKK” ve “Türk, Kürt kardeştir PKK kalleştir” sloganları yükseldi. Kumbahçe Meydanı’nda İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yürüyüş sona erdi. Bazı vatandaşlar motosiklet ve otomobilleri ile konvoy yaparak teröre tepkisi gösterdi. Araçların camlarından Türk bayrakları sallandı.

BARLAR SOKAĞI ESNAFINDAN TERÖR PROTESTOSU

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’ndeki Barlar Sokağı’nda esnaf, terörü protesto etmek için işyerlerini Türk Bayrağı ile donatarak neon ışıklı tabelalarına ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ yazdı.
Marmaris’te 300 metre uzunluğundaki, 112 disko ve gece kulübünün bulunduğu Barlar Sokağı’ndan teröre tepki sesleri yükseldi. Bar işletmecileri Hakkari Dağlıca’da yaşanan terör saldırısının ardından mekanlarını Türk Bayrağı ile donattı. Bazı disko ve gece kulüpleri, önlerinde bulunan neon ışıklı tabelalarına ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ yazısı yazarken bazıları ise kapılarını kapatarak ‘Yastayız. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz’ yazısı astı. Eğlenmek için sokağa akın eden yabancı turistler her yerin Türk Bayrağı ile donatılıp yazılar yazıldığını görünce şaşkınlık yaşadı. Bazı turistler otellerine geri dönerken bazıları açık mekanlarda eğlendi.
Terörün her türlüsünü lanetlemek için diskosunu kapatan Sugar Hut’un sahibi Faruk Altın, “Bu kan dursun. Bu işin, ölümün dini, dili, ırkı olmaz. İnsanlık ölüyor. Buna dur demek lazım. Ben bir Kürt olarak bu ölümlere karşıyım. Bu ölümler canımıza tak etti. Artık kardeş kardeşi vurmasın. Söyleyecek söz kalmadı, hepimizin başı sağ olsun” dedi./Hürriyet

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.