Ortadoğu’nun Yükselen Yıldızı Azerbaycan

Güncel 16 Ocak, 13:22'de eklendi

Ortadoğu’nun Yükselen Yıldızı Azerbaycan

Dünya çapında 73 farklı ülkede faaliyet gösteren SKYhub, B2B bazında turizm sektörü paydaşı olan seyahat acentelerine ve tur operatörlerine sunduğu hizmetlerle ön planda.

Turizm Sektöründe Ortadoğu'nun Yükselen Yıldızı Azerbaycan

Japonya merkezli olan ve destinasyon yönetiminin önde gelen markalarından biri olan SKYhub, acenteler tarafından en yoğun talep aldıkları ülkenin Azerbaycan olduğunu açıkladı.

Son Dönemlerin Parlayan Yıldızı; Azerbaycan

2019’un ilk yarısında Azerbaycan’a bir FAM trip (Destinasyon tanıtım gezisi) düzenleyen SKYhub, organizasyonun ardından acentelerden bu bölge için yoğun bir taleple karşılaştı. SKYhub Outbound Yurt Dışı Turlar Grup Departmanı Müdürü Orhan Durmuş Azerbaycan ile ilgili izlenimlerini aktardı. Ülkenin öne çıkan özelliğinin iletişim kolaylığı olduğunu vurguladı.

Durmuş, “Azerbaycan, Türklerin yurt dışında karşılaştıkları dil probleminin yaşanmadığı nadir destinasyonlardan birisi. Çok hızlı konuşmadıklarında Azerilerle rahatlıkla anlaşmanız mümkün olduğundan, ülke genelinde kendi dilinizi konuşarak rahatlıkla seyahat edebiliyorsunuz” dedi.

Turizm Sektöründe Ortadoğu'nun Yükselen Yıldızı Azerbaycan

“Ortadoğu’nun Belgrad’ı: Bakü”

Durmuş, bundan 2-3 yıl öncesine kadar Bakü’de yemek yenecek ya da gezilip görülecek yerlerin kısıtlı olduğunu söyledi. Günümüzde ise sınırsız seçeneğin bulunduğunu ifade etti. Bundaki en büyük etkenin Azerbaycan’ın Ortadoğu pazarına açılması sonucunda, bu ülkelerden direkt uçuşların başlamasının da önemli katkısı olduğunu belirtti. Bakü’nün, Ortadoğu’nun yeni Belgrad’ı olarak nitelendirilebileceğini de ekledi.

Turizm Sektöründe Ortadoğu'nun Yükselen Yıldızı Azerbaycan

Euro 2020’de Türkiye’ye tam destek

Tüm bu gelişmelerin ışığında Azerbaycan’a yönelik satışların yükselişe geçtiği SKYhub’ta, şu an için Azerbaycan’ın Bakü ve Şeki şehirlerine yönelik tur paketleri satılıyor. Azerbaycan tur paketlerine dahil olan hizmetler; ağırlıklı olarak Türk Hava Yolları ile gerçekleştirilen uçuşlar için gidiş-dönüş uçak biletleri, 4 ve 5 yıldızlı otellerde oda + kahvaltı konaklama, alan transferleri, şehir turları ve Türkçe rehberlik hizmeti…

Turizm Sektöründe Ortadoğu'nun Yükselen Yıldızı Azerbaycan

3 alternatifli tur paketi

Durmuş, “Azerbaycan’da 2020 Haziran ayında gerçekleşecek olan Euro 2020’de Türkiye Milli Futbol takımımıza destek olacağız. SKYhub olarak Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye 2 charter uçak kaldırıyoruz. Ayrıca 12 Haziran 2020’de Roma’da gerçekleşecek olan Euro 2020’nin açılış maçı olan İtalya-Türkiye maçına da 3 alternatifli tur paketi organize ettik. Çalışmakta olduğumuz Türkiye’deki tur operatörleri Türkiye’den futbol tutkunlarını, Galler ve İsviçre maçlarımıza SKYhub’ın özel uçaklı paketleri ile götürebilecekler”  diyerek sözlerini noktaladı.

Turizm Sektöründe Ortadoğu'nun Yükselen Yıldızı Azerbaycan

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.