Osman Ayık; “Örgütlenmede Turizm Bir Karar Vermeli”

Güncel 25 Nisan, 17:20'de eklendi

Osman Ayık; “Örgütlenmede Turizm Bir Karar Vermeli”

 AKTOB Nisan Ayı konuşmacıları arasında  TÜROFED Başkanı Osman Ayık da yer aldı.  Ayık konuşmasında Turizm sektörünün bir yol haritası çizmesi gerektiğine vurgu yaptı.

osman ayık

 Örgütlenme konusunda değindi. “ Turizm sektörü olarak örgütlenme konusunda bir karar vermeli”

Sürdürülebilirlik  İçin Kriz Yönetimi Önemli

Ayık; Turistlerin kendilerini gittikleri noktalarda güvenli hissetmek istediklerini söyleyerek  “Sri Lanka’da yaşanan olayların bizi etkilemeyeceğini kimse söyleyemez. Sürdürülebilir bir turizm için kriz yönetimi çok önemli” dedi.

Türk Ekonomisini Ayağa Kaldıracak Sektör “ Turizm”

TÜRFED Başkanı Osman Ayık; “ Sektörün ihracata katkısı hakkında ise önemli açıklamalarda bulundu. turizm sektörü önemli bir sektör. Ekonominin  tekrar ayağa kalkması için önemli bir endüstri.  Bakanlığımızda bunun son derece farkında onlarla işbirliklerimiz devam ediyor. Vizyoner bir kültür ve Turizm Bakanı olan Mehmet Ersoy sektör için önemli gelişmelere imza atıyor. Sektörümüz  bu knouda çok şanslı. Gelecekte Bakanlığımızın da desteğiyle güzel  işlere imza atacağız. Şu anda Bakanlık ile koordinasyonumuz oldukça olumlu yönde devam ediyor” şeklinde ifade etti.

Örgütlenmede Turizm Bir Karar Vermeli

Ayık konuşmasının sonunda örgütlenme ile ilgili konulara değindi.  2018 yılının başarılı geçtiğini 2019 yılınında güzel bir yıl olacağını ifade etti.  Sektörün önünü açmak için. Bu örgütlenme yıllardır talep ettiğimiz bir şey., bu konuyu çözüme kavuşturmalıyız. Belirli ticaret örgütlenme modelleri bulunuyor.  Gönüllülük esasıyla ve  bir de yasalara dayalı örgütlenme. Türkiye örgütlenme konusunda kafalar biraz karışık. Bu konuda bir modele karar verilmeli. Örneğin; acenteler bir yasa ile örgütlenmişlerdir. Ama konaklama sektöründe böyle bir durum yok. Gönüllük esasına dayalı örgütlenme var. Deniz Ticaret Odası vardır, ama Turizm Ticaret Odası yoktur.  Bu bir soru işaretidir. Bizim neden  bağımsız bir ihracatçılar meclisimiz neden yok? sormalıyız. Biz  tüm örgütler için de kendimizi en iyi şekilde temsil etmeli” dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.