BU OTELLERDE KALMAK KOLAY DEĞİL !

Güncel 2 Eylül, 09:24'de eklendi
Bu otellerde kalmak kolay değil!
 Çoğumuz beş yıldızlı bir otelin kral dairesinde tatil yapmanın hayalini kurarız. Fakat bazı insanlar sınırlarını zorlar ve geleneksel kalıplardan uzak durur. Belki de seyahat etmek biraz da böyle bir şeydir: Daha önce hiç tatmadığınız lezzetleri denemek, gidilmeyen yerlere gitmek ve elbette sıradışı otellerde kalabilmek…

İçimizdeki maceraperestler için dünyanın dört bir yanındaki en ilginç otelleri derledik ama en baştan uyaralım, bu otellerde kalmak hiç kolay değil!

PALACİO DE SAL – BOLİVYA

Bu otellerde kalmak kolay değil!

Nefes kesen bir manzara ve gayet sessiz bir ortam. Sıcak su, internet bağlantısı gibi hizmetleri de var. Peki Palacio de Sal’ı ilginç kılan nedir? Cevabı basit: Tuz! Otelin tamamı tuzdan inşa edilmiş.

 

CAPSULEVALUE KANDA – JAPONYA

Bu otellerde kalmak kolay değil!

Japonlar, giderek artan insan nüfusu ve kullanışsız coğrafyalarını yaşanabilir kılmak için harika bir çözüm buldu: Minimal yaşam! Bu ‘’kapsül otel’’ de, minimal hayat tarzını en iyi yansıtan yapılardan biri.

 

EL COSMİCO – ABD

Bu otellerde kalmak kolay değil!

Rahatınıza düşkünseniz, El Cosmico pek size göre değil. Teksas’ın ortasında, Aborjin tarzı yerli kızılderili çadırlarından oluşan otele, folklorik bir kompleks demek de mümkün.

 

QUİNTA REAL ZACATECASMEKSİKA

Bu otellerde kalmak kolay değil!

Ana omurgasını ortadaki geniş arenanın oluşturduğu Quinta Real Zacatecas, eski Amerikan mimarisinin bütün özelliklerini taşıyor. Odaları ise size biraz boğucu gelebilir.

 

THE DOG BARK PARK INN – ABD

Bu otellerde kalmak kolay değil!

Köpek şeklinde bir otelde konaklamak nasıl olurdu? Kaç kişinin aklına gelir ki böyle bir soru? Ama bazı hayvan dostu mimarlar, mini-sanat galerisi olarak da düşünebileceğiniz bu oteli inşa etmiş./ Hürriyet/seyahat

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.