OTELLERDE YEPYENİ BİR SPOR TRENDİ “AQUA CYCLING”

Güncel 20 Kasım, 17:58'de eklendi

Amerika ve Avrupa’nın sporda devrim olarak nitelendirdiği yeni spor trendi Aqua Cycling artık Türkiye’de.

 Aqua Cycling Face pic jumper copie

Aqua Fitness ekipman üretiminde bir dünya lideri olan Dynamika firmasının Türkiye distribütörü ABL Spor; fitness, güzellik ve spor dünyasındaki son trendleri Türkiye ile buluşturuyor.

ABL SPOR, sunduğu özel ekipmanlar ile oteller ve SPA merkezleri için farklılaşma fırsatı yaratırken, özellikle turizm ve wellness sektörüne yönelik ürünleri ile başta Akdeniz ve Ege bölgeleri olmak üzere tüm ülke genelinde işletmelere yenilikçi ve kârlı çözümler sunuyor.

 Indoor Aqua Cycling

ABL Spor’un sunduğu “su ve spor” konseptinde geliştirilmiş aqua fitness ürünleri, dayanıklılığı ve standartlara uygunluğu Avrupa’nın en önemli kalite ve norm belgeleriyle (CE, TUV GM Medikal) onaylanmış; ergonomik, sağlıklı ve güvenilir ürünleriyle suyun iyileştirici ve rahatlatıcı gücünden faydalanarak eklemleri zorlamadan ağrısız spor yapma olanağı veriyor. Çoğu havuz içinde kullanıma uygun hale getirilmiş havuz bisikletlerinde, Dynamika Energybike serisinden 4 farklı profesyonel model bulunuyor. Ayrıca koşu bandı ve trambolinler de mevcut. Normal spora göre çok daha fazla kalori yaktıran bu ürünler kalp sağlığını koruyor, kasları güçlendiriyor ve kan dolaşımını hızlandırıyor. Ayrıca, selülitlerin azaltılması, vücutta birikmiş fazla suyun atılması, bacakların güzelleştirilmesi ve vücudun forma sokulmasında kullanıcıya yardımcı oluyor. Terapi amaçlı da kullanılabilen ürünler, genel olarak kondisyonu artırıyor; stres ve gerginlikten uzaklaşılmasını sağlıyor.

ABL Spor’un aqua fitness ekipmanlarının yanında diğer ürün grubu; SPA ve güzellik sektörüne hitap eden SPABIKE cihazları ise Active Balneo Terapi deneyim imkanı sunuyor. SPABIKE Tonic, Jogger ve Relax olmak üzere 3 farklı modeli bulunan bu teknolojik ve özel tasarımlı cihazlar yüksek basınçlı 20 hidromasaj jet ile donatılmış jakuziler olup, tüm ürünler TÜV medikal pedal sistemine sahiptir.

 Eğlence, spor ve sağlık Aqua Fitness ekipmanları ile bir arada…

 Aqua Fitness ürünlerini Türkiye turizm ve spor sektörüne sunan ABL Spor Genel Müdürü Aytekin Yılmaz, Türkiye’de her geçen gün gelişmekte olan fitness sektörüne çok farklı bir konsepti, zengin bir ürün gamıyla birlikte sunmanın heyecanını yaşadıklarını söylüyor ve şunları ekliyor: “İş ortağımız, “Su ile gelen sağlık” mottosuyla vizyon çizmiş öncü Fransız firması Dynamika, yenilikçi wellness ekipmanları üretimi konusunda dünyada önde gelen markalardan biri. ABL’nin Türkiye pazarına kazandırdığı ürünleri ile teknolojik özelliklerini öne çıkararak, dünyada 20 ülkede, 1000 üzerinde otel, spor ve SPA merkezlerinde yer alıyor. Her gün on binlerce kişi Dynamika ekipmanlarını kullanarak forma giriyor. “Başta Avrupa’da ve tüm dünyada insanların spor yapma alışkanlıklarında bir devrim gerçekleşiyor. Fitness merkezleri karadan suya taşınmış durumda. Spor salonlarında bulunan spinning bisikletleri, koşu bantları, zumba trambolinler, eliptik gibi aletler havuza taşınarak suyun inanılmaz direnç faydalarıyla kombine ediliyor.”

Su etkisi dışında, iki spor tarzını ayıran temel unsur şu ki aqua fitness çok daha kullanıcı dostu. Aqua fitness aktivitelerinin en önemlisi hem kullanıcılar hem de işletmeciler tarafından tercih edilen aqua cycling’dir (suda pedallama). Grup halinde yapılan aktiviteler, sağlık üzerindeki faydaları hariç, çok eğlenceli ve keyiflidir. İnsanların yaşamları üzerindeki olumlu etkisi sayesinde, aqua fitness hızla yayılan yepyeni bir spor trendi ve aynı zamanda bir yaşam tarzı haline gelmiş durumda. 4 mevsim yapılabilecek aktiviteleri içermesi nedeniyle, kısa sürede bütün Avrupa’da ve Amerika’da yayıldı. Artık günümüzde bir çok spor merkezinde, otellerde, SPA merkezlerinde ve evlerde havuz başında aqua fitness ekipmanlarını görebilirsiniz. Sektöründe öncü olan Dynamika, profesyonel  aqua fitness ürün gamının yanında, İnovasyon ödüllü Active Balneo terapi SPABIKE cihazların da tasarımcısı. SPABIKE, güzellik ve wellness sektörünün uzun zamandır beklediği ve yurtdışında kendisini kanıtlamış tamamlayıcı ve yenilikçi bir cihazdır.

“Suda spor yapılması esasına dayanan benzersiz ürünlerimizle, bireysel kullanıcılarımızın memnuniyetini, kurumsal kullanıcılarımızın ise kârlılığını artıracak çözümlerle geliyoruz. Uzun vadede amacımız, katma değerli, yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle hedef pazarlarımızda Aqua Fitness sektörünün gelişmesine öncülük etmek.”

 Geleceğin parlayan sektörü Wellness-Sağlıklı Yaşam

 Wellness sektörü için büyük ve sürekli gelişen bir pazar söz konusu. Son yıllarda yapılan araştırmalar özellikle sağlık, güzellik, medikal operasyonlar, yoga ile Spa-Wellness’i içeren sağlık turizmi pazarının dünya çapındaki iş hacminin 3,4 trilyona ulaştığını gösteriyor. Yaşam trendlerinin değişmesiyle birlikte dünyada insanlar artık sağlıklarını daha da önemsiyor.  Özellikle yabancı turistler tatillerini eş zamanlı olarak spor ve sağlık aktiviteleri ile geçirmek istiyor. Avrupalı turistlerin son derece alışkın olduğu bu egzersiz şekli işletmeleri çekim merkezi haline getiriyor.  Spa ve Wellness pazarı da sağlıklı yaşamak isteyenlere sınırsız seçenekler sunuyor. Talep karşısında sektör hızla büyüyor.

 Aqua Fitness spor ekipmanları faydalarının yanı sıra önemli rekabetin yaşandığı turizm ve sağlık/güzellik sektörlerinde işletmeler için farklı bir alternatif oluşturuyor. Aqua Fitness 4 mevsim yapılabilecek bir spor türü olduğundan, yaz ve kış aylarında aktivite sıkıntısı yaşayan işletmelere farklı bir alternatif olarak ortaya çıkıyor. Türkiye’de bu yaz sezonunda sağlık turizminin öneminin farkında olan önemli otel zincirleri (Rixos ve Maxx Royal otelleri gibi) Aqua Fitness ekipmanlarına yatırım yaparak,  ABL Spor ile bu trendi Türkiye’de de başlatmış oldular. Bize www.ablspor.com dan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.