24.3 C
Antalya
Cuma, Haziran 18, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Pandemi Rus Turistlerin Tatile Bakış Açısını Nasıl Etkiledi ?

Pandemi Rus Turistlerin Tatile Bakış Açısını Nasıl Etkiledi ?

Salgın ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi Rus turistlerinde tatil alışkanlıkları değişti. Konuyla ilgili olarak  Seyahat servisi Tutu.ru tarafından bir anket yapıldı. Gazetem.ru’da yer alan habere göre; bu ankete katılanların, yüzde 36’sı salgından önceki gibi sakin bir şekilde tatil yapmak isterken, Katılımcıların 3’te biri ise pandemi yüzünden tatili düşünmediğini söyledi.

ünlü

Seyahat servisi Tutu.ru tarafından bir anket sonuçları açıklandı. Ankete katılan Rus Tatilcilerin yüzde 12’si, seyahat faaliyetlerini en düşük seviyeye indirdi.  Sadece acil ihtiyaç halinde ya da iş sebebiyle sehayat etmeyi tercih ettiğini ifade etti.

Epidemiyolojik Durumları Takip Ediyorlar

Rus turistlerin en az yüzde 6’sının gezmeyi planladıkları destinasyonlardaki epidemiyolojik durumu takip ettiği de ortaya çıktı. Tutu.ru anketinde, bu orandaki tatilcilerin en az vaka sayısının olduğu yerlere seyahat etmeye çalıştıkları da  gözler önüne serildi.

Yüzde 11’i Aktif olarak Seyahat Ediyor

Ankete katılanların yüzde 11’i aktif olarak seyahatleri sürdürüyor.  Tatillerinde tedbirlere uyuyor.Rusların tatile bakış açısının incelendiği bu ankette son olarak,  katılımcıların yüzde 36’sının pandemiden önce olduğu gibi şimdi de sakin bir şekilde seyahat ettikleri ifade edildi.

 

 

 

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER