Paris’teki Yangının Tur Operatörleri Gözünden Turizme Etkileri

Güncel 17 Nisan, 17:00'de eklendi

Onların görüşüne göre Fransa’nın başkentini ziyaret etmek isteyenlerin sayısı değişecek.

Notre Dame Katedrali

Tur operatörü şirketlerin temsilcileri, 16 Nisan’da Notre Dame Katedrali’ndeki yangının turizm üzerindeki etkisine ilişkin Rus bir siteye yorum yaptı. Onlara göre, Fransa’nın başkentini ziyaret etmek isteyenlerin sayısında bir düşüşe yol açmayacak – aksine, Paris’e yapılacak gezilere olan talep artacaktır.

Dünya Basınından

“VEDI TOURGROUP”, şirketin Fransa’ya yeniden rezervasyon için herhangi bir iptal veya talep almadığını belirtti. “Bu etkinliklerle bağlantılı olarak, yalnızca daha fazla insan Paris’e seyahat etmekle ilgileniyor. Dahası, yakındaki ilgi çekici yerler – Saint-Chapelle ve Adalet Meclisi kilisesi – her zamanki gibi çalışır. Bazı sempatik turistler, Notre Dame’in restorasyonuna paranın aktarılabileceği hesapların ayrıntılarını sordular ”dedi. Tur operatörünün Fransız departmanı uzmanı Natalia Karpova.

BSI Grubu Onayladı

Birçok turist yangının sonuçlarını şahsen görmek isteyecek: “Bu sadece Fransa için değil, tüm dünya için kültürü ve Hristiyanlığı takdir eden bir felaket. Bu nedenle, katedrali henüz görmemiş olanların, bu üzücü olayın sadece oraya gelmelerini teşvik edeceğini düşünüyorum. ”

Turlar ayarlanacak

Şirketler, katedrali ziyaret etmek için ayrılan zamanın diğer ilgi çekici yerleri keşfetmek için kullanıldığını açıkladı. “Otobüs trafiğinin Cite Island’a nasıl döneceği belli olduğu sürece, tur için ayarlamalar yapacağız . Ancak her durumda, turistleri katedralin yanına taşıyacağız, böylece dışarıdan nasıl göründüğünü görebiliyorlar ”dedi. Tur operatörü Turtrans-Voyage turizm direktörü Roman Rudenko.

tur operatörleri

En azından biri kurtarıldı

Paris’teki bir tur rehberi olan Vadim Sotrop’un söylediği gibi, bugün Fransa başkentinin merkezindeki gezilere katılmak isteyenlerin sayısı normalden daha az değildi. Katedral bir mesafeden gösterilir – Place de Ville’den. Sunak ve vitray camlar en çok acı çekti: “Zaten katedralin şimdiden nasıl göründüğüne dair ilk fotoğraflar var.” En az bir tanesi kurtarılmayı başardı ”dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.