PASAPORTLARLA İLGİLİ YENİ KARAR

Güncel, Sektörel Haberler, slide 13 Nisan, 17:36'de eklendi

İçişleri Bakanlığı tüm sınır kapılarına talimat gönderdi. Bundan böyle yerli ve yabancı ayırt etmeksizin pasaportlara mühür vurulacak.

İçişleri Bakanlığının tüm sınır kapılarına gönderdiği genelge ile artık tüm sınır kapılarından ve havalimanlarından giriş çıkış yapan yerli ve yabancı yolcuların pasaportlarına mühür vurulacak.
İçişleri Bakanlığı 10 Nisan 2017 günü tüm sınır kapılarına ve havalimanlarına genelge göndererek, bu sınır kapılarından ve havalimanlarından giriş çıkış yapan tüm yolcuların pasaportlarına giriş çıkış mührünün vurulmasını istedi.Daha önce sadece 20-40 yaşlarındaki yolculara uygulanıyordu. Daha önce sadece sınır kapılarından giriş çıkış yapan 20 ile 40 yaş arası Türk vatandaşı erkek yolcuların pasaportlarına mühür vurulurken, 10 Nisan 2017’den sonra tüm yolcuların pasaportlarına mühür vurulacak.

Pilot ve hosteslerde bu uygulamaya tabi olacak 10 Nisan 2017 ‘de gönderilen genelgeden önce Pilotlar Kabin memurları görev kartı ile yurt dışına çıkarken, yeni genelgeden sonra onlarda pasaport kullanacak ve giriş çıkış mührü pasaportlarına vurulacak.

 İHA
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.