Personel İçin Tahsis Edilen Alanlar; Otel Tahsis Alanları İçinde Olmayacak

Güncel 18 Mayıs, 11:20'de eklendi

Personel için tahsis edilen alanlar; otel tahsis alanları içinde olmayacak.  Sadece personel kullanabilecek.

personel

İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Turizm Teşvik Kanun Teklifi’ni görüşmek üzere toplandı.AK Parti Antalya milletvekili Atay Uslu kanun teklifi hakkında bilgiler paylaştı.

Hedef 70 milyon turist

Uslu,  konu hakkında şu açıklamaları yaptı.’2023 için AK Parti hükumetlerinin 50 milyon turist hedeflemişti. bu yıl bu sayıya ulaşacağız.  2018 Ocak-mart döneminde 5.1 milyon turist Türkiye’yi ziyaret etti. 2019 yılında aynı dönemde bu rakam 6.9 milyona yükseldi.  2023 yılı hedefimizi revize ediyoruz çevre 70 milyon olarak rezive ettik.” dedi.

Sadece personel kullanacak

Uslu; ”Turizm personelli geldiğinde Nisan ayında otelde işe başlıyor, Kasım ayında otelden ayrılıyor.  Konakladıkları yerler daha çok otellerin alt katları oluyor. Ve kalitesiz yaşam standartlarının olduğu  yerlere kuruluyor. Ev kiralayacak imkanları yok. personel konaklamaları için bakanlığa yetki verilmeli.Personel işçin tahsis edilen yer, otel  tahsis alanı dışında olacak. Personel için kullanılacak” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yabancıya Konut Satışında Nisan Rekoru

Yılın ilk dört ayında yabancılar 13 bin 338 adet konut sahibi oldu.

Türkiye genelinde nisan ayında 84 bin 403 konut satışı oldu.

Nisan ayında satılan konut sayısı bir önceki aya kıyasla yüzde 19.7 geriledi. Geçen yılın aynı ayına göre ise yüzde 18.1 düştü. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Nisan 2019’a ilişkin konut satış istatistiklerine göre, yabancıların geçen ay satın aldığı 3 bin 720 konut, yabancıya satışta tarihin en iyi nisan rakamını oluşturdu. Yabancılara konut satışı, yılın ilk çeyreğindeki güçlü seyrini nisan ayında da devam ettirdi. İlk dört ayda 13 bin 338 adedi buldu. Geçen yılın ocak-nisan döneminde 7 bin 341 adet konut yabancıya satıldı. Bu da yüzde 82’lik artış anlamına geliyor.

İstanbul Yine Önde


Bu yılın nisan ayında yabancılara konut satışı geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 82.1 arttı. 2 bin 43’ten 3 bin 720’ye yükseldi.

Böylece yabancılara konut satışında tarihin en iyi nisan rakamlara ulaşıldı.

TÜİK verilerine göre, İstanbul, yabancıların konut alırken en çok tercih ettiği şehir. Yabancılar geçen yılın Nisan ayında İstanbul’dan 676 konut satın aldılar. Bu yılın Nisan ayında ise bin 839 konutun sahibi oldular. Yabacıların İstanbul’dan konut alımı, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 172 arttı. Antalya, satılan 676 konutla yabancıların en çok tercih ettiği ikinci şehir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.