POYD BAŞKANI HAKAN DURAN: ” YERLİ TURİST EB DÖNEMİ RAKAMLARI ÇOK İYİ GİDİYOR”

Güncel, Sektörel Haberler, slide 10 Nisan, 09:41'de eklendi

Erken rezervasyonla bu yıl fazladan 1 milyon turist bekleniyor. Açıklama Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı’ndan geldi.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneğimizin(POYD) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Duran, yerli turistte erken rezervasyon rakamlarının çok iyi gittiğini belirterek, “Geçen yıl erken rezervasyon kapsamında 4,5-5 milyon rakamına ulaşılmıştı. Bu yıl erken rezervasyonun en az 1 milyon daha artmasını bekliyoruz.” dedi. AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Duran, yerli turistte erken rezervasyon rakamlarının çok iyi gittiğini söyledi.

Geçen yıl erken rezervasyon kapsamında 4,5-5 milyon rakamına ulaşıldığını anımsatan Duran, “Biz bu sene erken rezervasyonun en az 1 milyon daha artmasını bekliyoruz.” dedi.

Duran, Türk halkının her geçen gün erken rezervasyonla cebine görünmeyen bir parayı koyduğunu anladığına işaret ederek, “Bin liralık bir seyahati yüzde 50 indirimle 500 liraya alırken, seyahati yaklaştıkça bin liradan alınca, insanlar bunu gördü ve kendilerini buna göre planlamaya başladılar.” diye konuştu. Duran, bu yıl iç pazarın hareketli olacağına inandıklarını vurguladı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.