Prens Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor

Güncel 1 Temmuz, 13:49'de eklendi

Prens Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor

Ümitler Avrupa Takım Şampiyonası Polonya’nın başkenti Varşova’da yapıldı. İtalya, Rusya ve Romanya gibi takımlar yenilerek, Avrupa takımlarında Judo Milli takımı birinci oldu.

Judo Milli takımı

Milli takımda yarışan sporcumuz aldığı Avrupa ikinciliği ile Judo sporuna kazandırdığı haklı gurur ile ülkemizi en iyi şekilde temsil etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osman Ayık: “Spor Turizminde Eş Zamanlı Hareket Önemli”

Osman Ayık: “Spor Turizminde Eş Zamanlı Hareket Önemli”

Osman Ayık –TÜROFED – Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı : “ Özel Sektör spor turizminde taşın altına elini koydu” diyerek, spor turizminde Türkiye’nin önemli bir potansiyele sahip olduğunu vurguladı. Uluslar arası organizasyonlarla, ülkenin dört bir yanında spor turizmin yapılabileceğini belirtti. Ayık,  bu organizasyonların dünyadaki tanıtımımıza da büyük katkısı olacağının altını çizdi.

GM DERGİ – ÖZEL HABER

TÜROFED Başkanı Ayık;  Türkiye’nin spor turizm hakkında nasıl bir yol izlemesi gerektiğini şu sözlerle açıkladı.

Uluslar Arası Organizasyonlar Bizi Dünyaya Tanıtır

TÜROFED Başkanı Ayık;  “Spor turizmi dünyada hızlı büyüyen alanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor dedi. Spor ve sanat tüm duvarları yıkabilecek evrensel değerlerdir. Bunun yanına turizmi de eklediğimiz zaman ve bu üçlü bir araya geldiğinde yüzleşme ile beraber tüm ön yargıları yıkabilirsiniz. Bizim gibi ülkelerin bu tür girişimlere ihtiyacı var. Türkiye, özellikle paket tur konusunda dünyadaki önemli turizm ülkelerinden biri. İspanya ve Türkiye bu anlamda başa baş. Bizim ülke olarak elimizde son derece değerli bir değerimiz var. Yaratılmış bir taleple oluşan turizmimizin devamlılığı bizim için önemli. Devletin katkılarıyla şuan da spor turizmini konuşur hale geldi. Bu da önemli bir konudur. Bundan sonrasında yapacaklarımız önemli. Bu ülke spor ülkesi olmalı ki bunun içinde önce ülkedeki vatandaşların tamamı kendileri için spor yapmalı.” dedi.

Eş zamanlı Hareket Etmek Önemli

Spor turizminde özel sektör ve bakanlığın eş zamanlı hareket etmesini vurgulayan Ayık, sözlerine şu cümlelerle devam etti. “Ülkemizin iklim şartları ve coğrafi konumu, tüm branşların yapılması için müsait. Türkiye kamp turizmi haricindeki dalları da geliştirmeliyiz. Türkiye’deki yürüyüş yollarını ele alırsak; birçok yürüyüş yolu var.  Bunlar birer potansiyel. Türkiye’nin 4 bir yanında Antalya’dan Kars’a kadar tüm Türkiye’ye yayılır bu turizm çeşidi. Türkiye’nin bu alandaki nimetleri sınırsız. Yeter ki biz bu konudaki adımları doğru atalım. Özel sektör ile devletin yaptığı hamleleri destekleyelim. Eş zamanlı hareket etmekte önemli” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.