PUTİN, KAHİRE’YE UÇUŞ YASAĞINI KALDIRDI,AMA…

Güncel, Sektörel Haberler, slide 5 Ocak, 11:03'de eklendi
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mısır’la uçak seferlerinin yeniden başlatılmasını öngören kararnameyi imzaladı.

Türkrus’da yer alan habere göre Mısır’ın deniz destinasyonları olan Şarm el Şeyh ve Hurgada’ya charter uçuş yasağı güvenlik gerekçesiyle devam edecek.

Rosturizm’den yapılan açıklamada, Mısır turlarının şimdilik Kahire üzerinden satılacağı bildirildi. Kahire uçuşlarının 1 Şubat’ta başlayacağı belirtilirken, turizmin destinasyonlarına uçuş konusunun nisan ayında yeniden masaya yatırılacağı haber veriliyor.

Sputnik’in haberine göre; Putin’in imzaladığı kararnameye göre Rus havayolu şirketleri, Mısır’ın başkenti Kahire’ye uçak seferleri düzenleyebilecek. bu arada kararnameyle rus tur operatörlerinin Kahire’ye uçak seferini kapsayan Mısır turları satması önündeki engel de kaldırıldı. Rusya ve Mısır, aralık ortasında 2 yıllık aradan sonra iki ülke arasındaki uçak seferlerinin yeniden başlamasını öngören anlaşmayı imzalamıştı.

Anlaşma şimdilik sadece Moskova ve Kahire arasında düzenli seferlerin yeniden başlatılmasını öngörüyordu. Uçak seferleri, Mısır’ın Şarm el Şeyh kentinden havalanan Rus Metrojet Havayolları’na ait yolcu uçağının düşürülmesinin ardından Kasım 2015’te askıya alınmıştı. Rusya tarafından ‘terör saldırısı’ olarak nitelenen olayda, Airbus A-321 tipi yolcu uçağındaki 224 kişi hayatını kaybetmişti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.