Qatar Airways, Lufthansa’ya Ortak Mı Oluyor?

Güncel 2 Aralık, 11:53'de eklendi

Qatar Airways, Lufthansa’ya Ortak Mı Oluyor?

Havayolları şirketlerine ortak olan Qatar Airways şimdi de Lufthansa’ya ortak olmak istiyor.

lufthansa

APA haber ajansı tarafından yayınlanan habere göre Qatar Airways´in CEO´su Akbar Al-Baker Lufthansa´ya ortak olmak istiyor. Almanya´nın Niedersachsen Eyaleti´nin başbakanı Stephan Weil´in pazar günü Doha´ya yaptığı ziyareti sırasında konuşan Al-Baker, “Lufthansa´ya yatırım yapmak fırsatı olursa bunu yapmak isteriz” dedi.

Al-Baker, ilk adım olarak bir “ortaklık” düşünebildiğini ekledi. “Almanya, bizim için hem havacılık açısından, hem de turizmi geliştirmek açısından son derece önemli bir ülkedir“ dedi.

Qatar Airways, birçok farklı havayolu şirketine ortaktır. Lufthansa ile “codeshare” anlaşmayı yapmayı da düşünen Qatar Airways bunun yanında ortak pazarlama yapma fikrine de açık olduğunu aktardı.

Bu gibi planların önünde şimdilik engel olarak Qatar Airways´in “Oneworld” üyeliği duruyor. Fakat Al-Baker bunun değişebileceğine de değinerek şöyle dedi: “Daha önce birkaç kere Oneworld´ten çıkacağımızı belirtmiştim.” Lufthansa, Star Alliance üyesi. Qatar Airways Niedersachsen Eyaleti´nin başkenti olan Hannover´de temsilcilik istediğini de açıkladı./tourexpi

Gm Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.