RESORT KONGRESİ SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 11 Aralık, 18:20'de eklendi

Antalya’da düzenlenen Resort Kongresi’nin sonuç bildirgesi açıklandı. Bildirge, kongrede yapılan açıklama, yorum ve değerlendirmelerin toplamından oluşuyor.

AKTOB’un önderliğinde yapılan kongreye; başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere kamu yönetimi ve yerel yönetimler geniş bir katılım gerçekleştirip önemli katkılarda bulundu. Öte yandan, konaklamadan tur operatörlüğüne, havayolundan tedarikçilere kadar uzanan geniş yelpazede, dünya ve Türkiye turizminden tepe yöneticiler, uzmanlar ve paydaşlar kongreye aktif katılım gerçekleştirdi.

Uluslararası 7. Resort Turizm Kongresi açılış konuşmasını yapan AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, dünya ve Türkiye turizminde önemli süreçlerden geçildiğine vurgu yaparak, 2016 / 2017’de Türkiye’nin çok önemli bir deneyimden daha başarı ile geçtiğine işaret etti. Yapısal sorunlarımızın da olduğuna dikkat çeken Yağcı, bunların da her geçen sezon daha da güçlenen kamu özel sektör işbirliği ile aşılabileceğine de vurgu yaptı. Çevreden üretime, istihdamdan yatırımlara kadar sorunlar ve fırsatların geçmiş on yıllara göre daha fazla küresel olduğunu söyleyen Erkan Yağcı, Çözümler ve yenilikler de küresel yaratılmalıdır” dedi.

Dr. Erkan Yağcı, “Elbette her zaman her durumda olayları aynı şekilde değerlendirip, aynı bakış açısına sahip olmayabiliriz. Ki böyle de olmamalıdır. Çağdaş toplumlarda uzlaşılmış farklılıkların kabulu ile hayatı sürdürebilmek çok önemlidir. Turizm sektörü kamu özel sektör işbirliği rol modelinin en uygulanabilir sektör olduğu aşikardır. Yeter ki bizler bu işbirliği zeminini ve isteğini her zaman yaşatalım” dedi.

BİLDİRİNİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.