ROSAVİATSİYA: ” PAZARDAN 6 HAVAYOLU ŞİRKETİ ÇEKİLECEK”

Güncel, Sektörel Haberler, slide 27 Ocak, 11:00'de eklendi

Rosaviatsiya;

 Rusya’nın Mısır’a uçan beş ya da altı havayolu şirketinin uçuşlar kapalı olduğu için pazardan geri çekileceği bildirildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Rosaviatsiya Ekonomi ve Geliştirme Programları Daire Başkanı Viktoriya Şaromova, “Mısır turizm pazarı ivme kazanmadıkça, iç turizmde turist patlaması yaşanmadıkça, yabancı turist sayısında artış olmadıkça havayolu taşıyıcıları yaz mevsiminde  ‘Hava yastıklarını’ şekillendiremeyecekler dolayısıyla pazardan geri çekilmek zorunda kalacaklar. Uluslararası hava taşımacılığı Birliği IATA kış programında,  2016-2017 yıllarında 5-6 şirketin pazardan çekildiğini görmekteyiz.

Bu arada Mısır ile havayolu iletişiminin ne zaman düzeleceğini kimse bilmiyor kimse bu konuda tarih belirtmiyor. Bu işin büyük bir kısmı Mısır hükümetine bağlıdır, onlar havalimanlarında yolcularımızın can güvenliğini gerektiği düzeyde sağlamalılar dedi.

Rusya’daki havayolu taşıyıcılarının uzun vadeli planlarında stres durumlarını dikkate almadıkları sadece  taşıma hacminde artışa odaklandıkları için zor günler geçirdikleri kaydedildi. Son birkaç yıl havayolu taşımacılığının istikrarlı bir şekilde devam ettiği, 7 yıllık ticari stratejilerinde 2015’e kadar yolcu yoğunluğu yaşanacağı hesap ediliyordu.

Öte yandan iç hat taşımacılığına yönelen havayolu taşıyıcılarının masraflarının giderek arttığı ve toplam mali zararın % 70’lere çıktığı kaydedildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.