ROTANA GROUP, TÜRKİYE’DE OTEL YATIRIMI KONUSUNDA İSTEKLİ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 19 Kasım, 14:41'de eklendi
 Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli, Körfez’in otel zincirlerinden Rotana Group’un Başkan Yardımcısı Selim El Zyr, 2020 yılına kadar 100 otele ulaşmak istediklerini ve İstanbul’un, bu anlamda öncelikli destinasyonları arasında bulunduğunu belirterek, “Türkiye’ye yatırım konusunda istekliyiz” dedi.
rotana

Haberler.com’da yer alan habere göre; Rotana Group Başkan Yardımcısı Selim El Zyr, Mar Yapı’nın Rotana Group ile Basın Ekspres Yolu’nda hayata geçireceği G Rotana Projesi’nin tanıtımında yaptığı konuşmada, grubun Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Avrupa’da otel yatırımları bulunduğunu hatırlatarak, Türkiye’de ilk projelerini hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Rotana olarak 2020 yılına kadar 100 otele ulaşmak istediklerini ve İstanbul’un bu anlamda öncelikli destinasyonları arasında bulunduğunu belirten El Zyr, “Türkiye’de turizme ve ekonomiye güveniyoruz. Hem Rotana hem ortaklarımız için geleceğin çok daha iyi olacağına inanıyoruz” dedi.Türkiye’de yeni iş fırsatlarını gözettiklerini kaydeden El Zyr, “Türkiye’ye yatırım konusunda istekliyiz. Özellikle İstanbul, yatırım destinasyonlarımız arasında. İstanbul, Ankara ve iyi fırsat yakaladığımız her şehirde otel yatırımları yapmak istiyoruz. Türkiye’nin turizmine, ekonomisine güveniyoruz. Geleceğin çok daha iyi olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök de Rotana Group’un dünyada ilk defa bir oteli sadece işletmekle kalmayıp aynı zamanda da ortak olduğunu belirterek, toplam 75 milyon dolara mal olan G Rotana Projesi’nin, Arap turistlerin kalabalık aileleriyle konaklama tercihlerine uygun yeni bir konseptte geliştirildiğini söyledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.