RUSLAR TATİLLERİNİ KENDİ PLANLIYOR, ACENTELERE GÜVENMİYOR!

Güncel, Sektörel Haberler, slide 4 Şubat, 11:02'de eklendi
 Rus turistlerin tur operatörlerine karşı güven kaybettikleri ve seyahat planlamasında daha çok kişisel hareket edecekleri ve online kanala yönelecekleri ifade edildi.
ANTALYA'YA HAVAYOLUYLA GELEN TURIST SAYISI GECEN YILIN AYNI  DONEMINE GORE YUZDE 13 ARTARAK 6 MILYON 471 BIN 323 OLDU (ANADOLU AJANSI - SEFA KARACAN) (20110808)
Rusya’daki turizm portalı TourDom.ru, Rus turistlerin tatil tercihlerini masaya yatırdı. İç turizmde tur acentelerinin güncel sorunlarının irdelendiği araştırmada turistlerin acentelerden değil de direkt kendisinin otel rezervasyonu yapmayı tercih ettiği belirtildi.Bunun sebepleri ise acenteleri aracı kurum olarak görüp onların kazıkladığını düşünmeleri. İkincisi ise acenta ve tur operatörlerinin imajlarının bazı olaylar yüzünden zedelenmiş olması. Mesela 2013 yılı iflasları ve uçak düşmesi. Bir diğer sebep konaklama yerlerinin turistlere büyük indirimler yapıp acenteden daha ucuz fiyat vermesi gösteriliyor. İşte bu yüzden acente imajını ve güvenini artıracak çalışmalar yapılması gerektiği de araştırmada yer alan konular arasında.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.