Rus Hava Yolundan Karantinaya Özel Tarifeli Seferlere Yeni Rotalar

Güncel 26 Haziran, 10:16'de eklendi

Rus Hava Yolundan Karantinaya Özel Tarifeli Seferlere Yeni Rotalar

Rusya Hava Yolları Aeroflot, salgın nedeniyle hava yolu yolcu ulaşımının durdurulmasına rağmen, bazı ülkelere “ayrıcalıklı gruplar” için tarifeli seferlere devam ediyor.

Haziran başından bu yana Moskova’dan Frankfurt, Paris, Londra, New York, Seul ve Tel Aviv’e uçuşlar sürüyor. Bu uçuşlardan sadece, yabancılar ile o ülkelerde oturma izni olan Rusya vatandaşları faydalanbildiği için medyada “özel insanlar için özel sefer” yorumları yapılıyor.

hava yolundan

RBK’nın haberine göre, şirket önce bu kentlere haftada bir kez uçuyor. Haziranın ikinci haftasından itibaren, Tel Aviv ve Seul haricindeki kentlere haftada iki sefer düzenleniliyor.  Aeroflot ayrıca Nice, Barcelona ve Roma’ya haftada bir kez uçuyor. 1 Ağustos’ta New York- Moskova uçuşu başlıyor.

Hava Yolundan Açıklama :Talepler Oldukça Yüksek

Tüm uçuşların tarifeli olduğu, ancak bilet satışlarının uçuş tarihine günler kala başladığı, buna rağmen talebin yüksek olduğu belirtiliyor. Salgın nedeniyle sınırların normal vatandaşlara kapalı olması nedeniyle, Rusya’dan Avrupa ülkelerine ve ABD’ye yalnızca bu ülkelerin vatandaşları veya bu ülkelerde oturum izni bulunan kişiler gidebiliyor. Uçakların Rusya’ya boş dönmesi nedeniyle, biletler salgın öncesine göre daha yüksek fiyata satılıyor.

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.