We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Rus Heyet, Türkiye’de Otelleri Denetleyecek Ortak Eylem Planı Oluşturacak

Rus Heyet, Türkiye’de Otelleri Denetleyecek Ortak Eylem Planı Oluşturacak

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Rusya Başbakan Yardımcısı Golikova’nın sekretaryasından Türkiye ile ilgili açıklama geldi. Rus yetkililerden oluşan bir heyetin Covid-19 durumunu ve uçak seferlerini yeniden başlatma imkanlarını değerlendirmek üzere Türkiye’ye gideceğini ifade etti. Rus Heyet, Türkiye’de Otelleri Denetleyecek Ortak Eylem Planı Oluşturacak.

Açıklamaya göre Rusya Federasyonu ile Türkiye arasındaki uçak seferlerini ve aktif turist akışını yeniden sağlanması, Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova’nın gündem maddesi oldu.

Golikova’nın açıklamalarına göre uçak seferlerini ve turizmi yeniden başlatma konusu, Türkiye ve Rusya’daki morbidite seviyesi dikkate alınarak, sağlık ve epidemiyolojik durumu değerlendirmek için koronavirüsle mücadele merkezi tarafından onaylanan kriterler bazında kararlaştırılacak. tr.sputniknews’te yer alan habere göre ;  yapılan açıklamada, “Son durumu ve hava trafiğini yeniden başlatmanın perspektiflerini değerlendirmek için taraflar, Rospotrebnadzor ile Türkiye’nin sorumlu kurumları arasında istişarelerde bulunmanın yanı sıra yetkili yürütme makamlarının ve sektör topluluğu temsilcilerinin yer alacağı Rusya heyetinin Türkiye’yi ziyaret etmesi kararlaştırıldı” denildi.

Oteller İncelenecek Ortak Eylem Planı  Oluşturulacak

Türkiye’ye gelen Rus heyet  , otellerdeki  güvenlik ve Covid-19 önlemlerini yerinde denetleyecek ve yeniden karşılıklı uçuşların başlaması için bir eylem planı geliştirecek.