Rus Hükümetinin 2030 Turizm Hedefindeki Çarpıcı Açıklama

Güncel 11 Eylül, 11:43'de eklendi

Rus Hükümetinin 2030 Turizm Hedefindeki  Çarpıcı Açıklama

Rusya hükümeti, iç turizmi teşvik ederek 2030 yılına kadar vatandaşlarını yurt dışında tatilden vazgeçirmeyi planlıyor. Devlet Başkanı Vladimir Putin’e bir brifing veren Başbakan Yardımcısı Dmitri Çernışenko, hazırlıkları tamamlanmak üzere olan Turizm Ulusal Projesi sayesinde önümüzdeki on yıl içerisinde iç turizmi üç kat büyütmeyi amaçladıklarını söyledi.

rus hükümetinin

Dmitri Çernışenko Turizm Ulusal Projesi’nin Kasım ayında hazır olacağını ve devlet başkanına arzedileceğini söyledi. Çernışenko’nun iddiasına göre proje “küresel turizmin çehresini değiştirecek”.

Hükümetin hedefi proje sayesinde turizm istihdamını iki kat arttırarak 6 milyona çıkarmak, sektörün ekonomiye katkısını ise üç kat büyümek şeklinde açıklanıyor. Projenin esasını, altyapı yatırımlarının ve otel inşaatlarının arttırılması oluşturuyor.

Turkrus’taki  Habere göre ; konuyu haberleştiren Moskovskiy Komsomolets gazetesi ise uçuş yasağına rağmen hükümetin vatandaşları iç turizme yönlendirmekte güçlük çektiğini yazdı.

Hükümet cash Back (Nakit iade) tabir edilen bir program çerçevesinde ülke içinde 25 bin rublenin (2 bin 477 TL) üzerinde tur satın alan vatandaşlara 5 bin ruble nakit iadesi veriyor. Gazete programdan 3 milyon insanın yararlanması hedeflenirken, sayının 60 binde kaldığına dikkat çekiyor.

Sektörel uzmanlar mevcut haliyle cash back sisteminin cazip olmadığı düşüncesinde. Hükümetse projeyi en azından yıl sonuna kadar uzatmayı istiyor.

 

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Diğer Haberlerine Ulaşmak İçin Tıklayın!

 

ATF’den Fark Yaratacak Teknoloji

ATF’den Acente İletişim Aplikasyonu ve 360 Derece Fuarı Konsepti

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Antalya Turizm Fuarı, 26-27 Ekim 2020 tarihinde en önemli kaynak pazarların paydaşları ile turizm endüstrisini

bir araya getirmek üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ATF, Antalya Turizm Fuarı, iletişim teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.

ATF, Türkiye’de ilk ve tek olacak 360 derece turizm fuar konseptiyle fuarcılık alanındaki iddiasını ortaya koyacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.