Rus Pazarında Türkiye Tur Fiyatları Düşecek Mi?

Güncel 14 Haziran, 17:48'de eklendi

Rus pazarında Türkiye tur fiyatları düşecek mi?

Türkiye, 2019 yazında en popüler destinasyonların sıralamasına girmeye devam ediyor. Ruslar Türk tatil yerlerine bir bilet için yaklaşık 110.000 ruble harcıyor. Aynı zamanda, uzmanlar bu sezon fiyatların çok yüksek olduğuna inanıyor.

Dünya Basınından

Yetkililerin basına yaptığı röportajda, geçen yaza göre fiyatların yaklaşık% 20 arttığı söyledi. Bunun birkaç nedeni var. İlk olarak, tur operatörleri ve otelciler arasındaki ödemeler bu yıl Euro cinsinden gerçekleştiriliyor. Bu durumda, euro ile dolar arasındaki kur farkını dikkate almamaya karar verdik. İkincisi, Türkiye’de turizm ürünlerinin fiyatını oluşturan kamu hizmetleri, benzin ve diğer hizmetlerin maliyeti artmıştır. Ayrıca, otel sahiplerinin doğal arzusu, talepte bariz bir artışla mümkün olduğunca kazanma arzusudur. Türkiye’nin Aralık 2018 ortasından bu yana diğer bölgelerden daha iyi sattığını hatırlayın. Şu anda, piyasada ortalama yön satış hacmi% 50’ye ulaşıyor.

Uzmana göre , Avrupalıların, özellikle Almanya’dan gelen turistlerin geri dönüşü, 2019’da Türkiye pazarındaki durumu da etkiledi. Geçen yaz Antalya’nın diğer Akdeniz sahil beldelerini tercih ettiler. Rusya’dan yapılan paket turlar için fiyatların artması, kendi tur operatörlerimizin kendi hava seyahatlerinin genişlemesinden de etkilendi.

Asıl soru : Bundan sonra ne olacak? Ruslar fiyatların düşmesini beklemeli mi?

Tatyana Stepanova, “Ağustos ayında tur maliyetlerinde bir miktar düşüş beklenebilir” diyor. Charterların Mısır’a açılması gerçekleşirse, Türkiye’deki Fiyatlarda düşecektir…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turizm Cennetindeki Çöp yığınları Vatandaşları İsyan Ettirdi

Kuşadası’nın Güzelçamlı mahallesinde yazlıklara 50 metre uzaklıkta biriken dağ gibi çöp yığınları vatandaşların tepkisine neden oluyor. Sağlıklarından endişe eden vatandaşlar bu görüntünün bir an önce ortadan kaldırılmasını istiyor.

Turizm Cenneti Aydın’ın Kuşadası ilçesi Güzelçamlı mahallesinde oluşan çöp yığınları vatandaşın tepkisine neden oluyor. Villalara 50, denize ise 100 metre uzaklıkta biriken çöp yığınları vatandaşların sağlığını olumsuz yönde etkiliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.