RUS TURİSTLER TÜRKİYE YERİNE HANGİ ÜLKELERE GİDECEK?

Güncel, Sektörel Haberler, slide 13 Ocak, 12:02'de eklendi

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), İsrail, Yunanistan, Bulgaristan ve Kıbrıs Rum Kesimi’nin 2016 yazında Türkiye’nin alternatifi olabileceğini söyledi. 

fft99_mf5369260

 

ATOR Başkanı Maya Lomidze, düzenlediği basın toplantısında Türkiye’ye uygulanan turizm yasağı hakkında açıklamalarda bulundu.

4 ALTERNATİF

Sputnik’in haberine göre, “2016 yılında Rusya vatandaşlarının Türk turizmine olan ilgisinin canlanmasını beklemiyoruz” diyen Lomidze, bu nedenle Yunanistan, İsrail, Bulgaristan ve Kıbrıs Rum Kesimi’nin şansının yüksek olduğunu belirtti.

RUS TURİSTLER İÇİN HER ŞEY DAHİLE GEÇECEKLER

Tatil yeri seçiminde fiyatların belirleyici olacağını da belirten Lomidze, “Akdeniz’deki ülkeler, Rus turistleri çekebilmek amacıyla çok sayıda teklif sunmaya hazır. Rusların tatil yaptığı otellerde ‘her şey dahil’ sistemi uygulanılması düşünülüyor” ifadelerini kullandı.

‘RUS TURİSTLER KARADENİZ YERİNE AKDENİZ’İ TERCİH EDECEK’

Lomidze, daha önce yaptığı açıklamada, “Rusların yeni turizm rotası Karadeniz ülkeleri yerine büyük ihtimalle Akdeniz ülkeleri olacak” demişti. Rusya, 24 Kasım günü Türk jetlerinin bir Rus savaş uçağını düşürmesi sonrası, güvenlik tehdidi gerekçesiyle Türkiye’ye charter seferlerini durdurmuş ve Rus tur şirketlerinin Türkiye’ye satış yapmasını yasaklamıştı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.