Rus Turistlerin Uzun Mayıs Tatili Tercihleri

Güncel 17 Mayıs, 10:34'de eklendi

Rus Turistlerin Uzun Mayıs Tatili Tercihleri

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Genel Müdürü Maya Lomidze, sona eren uzun mayıs tatilinde Rus turistlerin tercih ettiği en popüler istikametleri açıkladı.

rusya

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Genel Müdürü Maya Lomidze, bu yıl mayıs tatillerinde Rus turistler arasında en popüler istikametlerin Rusya, Türkiye ve Kıbrıs olduğunu ve aynı zamanda, turlara talebin 2018 yılının aynı dönemine göre yüzde 20 arttığını belirtti.

ATOR Başkanı Lomidze; “Rusya’da mayıs tatilleri süresince Soçi, Kırım ve Anapa en ucuz  tatil destinasyonlarıydı. Ardından Türkiye, Kıbrıs, Yunanistan, İspanya ve Bulgaristan yer aldı.” şeklinde konuştu.

Yüzde 30 İndirim Kıbrıs’a Yöneltti

Lomidze’ye göre talebin artması, öncelikle mayıs tatilleri için yapılan turların erken rezervasyon paylarında büyük indirimlerle satılmasından kaynaklanıyor. Örneğin, Kıbrıs’ta indirim yüzde 30’u aştı ve bütçe segmentindeki en ucuz yer (iki veya üç yıldızlı oteller) Soçi, Kırım ve Anapa oldu.

Turların büyük çoğunluğu 10-14 günlük oldu ve turistlerin büyük çoğunluğu dün evlerine geri döndüler. Ön değerlendirmelere göre bu sene mayıs tatillerinde yüzde 20’lik artış yaşandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rusların Türkiye’deki Konut Talebi % 70 Arttı

Rusların Türkiye’deki Konut Talebi % 70 Arttı

Türkiye’ye tatil destinasyonu olarak büyük ilgi duyan ve birinci Pazar konumuna yükselen Rusya’da Türkiye ile ilişkileri yıldan yıla gelişiyor.

Rus vatandaşları, Türkiye’yi tatil destinasyonu görmenin dışında yaşayacakları ülke olarak da seçiyor. Bu durum konut satışlarına da yansıyor. TUİK verilerine göre; 2017 yılında Türkiye’de Ruslara satılan konut sayısı bin 331 iken, 2018 ‘de bu sayı % 72,5 artarak 2 bin 297’ye ulaşmıştır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.