Ruslar Dört Ülkeye Daha Uçacak

Güncel 18 Ocak, 15:15'de eklendi

Ruslar Dört Ülkeye Daha Uçacak

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR), 4 ülkeye daha uçuş izni verildiğini söyledi. Rusya’dan, 27 Ocak tarihiyle Finlandiya, Vietnam, Hindistan ve Katar ile uçuşları yeniden başlayacak.

rusya

Ruslar için Finlandiya’ya yalnızca eğitim, iş ve insani amaçlı ziyaretlere izin verildi. Turistik amaçlı girişlere izin verilmiyor. Ancak, Rus vatandaşları, Helsinki üzerinde aktarmalı uçuşları kullanabilecek. Rus vatandaşlarının Vietnam’a giriş ancak çalışma vizesi ile mümkün olacak: yatırımcılar, diplomatlar, uzmanlar, yüksek vasıflı işçiler ve yöneticiler ülkeyi ziyaret edebilecek.

Sadece ihracat ve insani uçuşlar için Hindistan’a uçuş izni verildi.

Aynı şekilde Katar sınırlarının sadece Bahreyn, Umman, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarına açıldığını açıkladı.

Rusya üzerinden uçuşlarda Rus vatandaşları Doha’yı transit uçuşlarda kullanabilecek. Ruslar Doha üzerinden Maldivlere uçabilecek.

Ayrıca Rusya, Moskova – Kahire güzergahında Mısır’a düzenli uçuş sayısını haftada üçten beşe çıkarmaya karar verdi.

Rusya, 27 Mart’tan 2020’den itibaren uluslararası yolcu uçuşlarını askıya aldı. Sadece ihracat, posta, tıbbi ve diğer bazı uçuşlar için bir istisna yapıldı. Ancak Ağustos ayından bu yana Türkiye, Tanzanya, İsviçre, Mısır, BAE, Belarus, Kırgızistan, Kazakistan, Sırbistan, Güney Kore, Japonya, Küba, Etiyopya, Seyşeller ve diğer bazı ülkelere uçuş izni verildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.