RUSLAR YASAKLARA ALDIRMADAN TÜRKİYE’YE GELİYORLAR !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 20 Ocak, 18:24'de eklendi

Rusya Hükümeti, yaşanan uçak krizi sonrasında tur operatörlerinin Türkiye’ye dönük operasyon gerçekleştirmesini yasaklamasına rağmen Rus turistlerin Türkiye’ye gelmesinin önüne geçemedi. Rusların ülkeye kaçak yollarla geldiği belirtildi.

russian-flag

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketicileri Koruma Kurumu Rospotrebnadzor, tur operatörlerinin Rus turistleri komşu ülkeler üzerinden Türkiye’ye göndermenin bir yolunu bulduğunu açıkladı. Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova, yaptıkları incelemelerde Rus turistlerin komşu ülkeler üzerinden Türkiye’ye gittiklerini tespit ettiklerini söyledi. Popova konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Anlaşılan o ki komşu ülkelerin başkentleri üzerinden Türkiye’ye gitmek çok pahalı olmuyor” dedi.

Haberrus’ta yer alan bilgiye göre, Rospotrebnadzor Başkanı bu şekilde Türkiye’ye gitmenin yine de yasaların ihlal edildiği anlamına geldiğini belirterek, giden turist sayısını tam olarak tespit etmeye çalıştıklarını kaydetti. Giden turist sayısının da oldukça fazla olduğunu vurgulayan Popova, bu şekilde Türkiye’ye turist götüren firmalar için gerekli yasal işlemlerin yapılacağını vurgulayarak, “Tur düzenleyemezler, bu yasak” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.