RUSLAR YOKSA, TURİZM YOK

Güncel, Sektörel Haberler, slide 17 Ekim, 09:43'de eklendi

Alanya’ya gelen CHP’li Başkanlar AGC’nin ardından yolda esnaf ziyaretleri yaparak Alanya Belediyesi’ne geçti. Meclis Salonu’nda Başkan Adem Murat Yücel’in konuğu olan, CHP’li Başkanlar Başkan Yücel’e kendilerini ağırladığı için teşekkür ettiler.

'Ruslar yoksa, turizm yok'
 Alanya’ya gelen CHP’li Başkanlar AGC’nin ardından yolda esnaf ziyaretleri yaparak Alanya Belediyesi’ne geçti. Meclis Salonu’nda Başkan Adem Murat Yücel’in konuğu olan, CHP’li Başkanlar Başkan Yücel’e kendilerini ağırladığı için teşekkür ettiler. Burada açılış konuşmasını CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut yaptı. Takavut, CHP’nin 18 ilçe başkanını ve 3 belediye başkanını Alanya’da ağırladıkları için son derece mutlu olduklarını dile getirerek, “Biz siyaseti hizmet aracı olarak görüyoruz. Kimseyi sen o partili bu partilisin diyerek siyaset yapmadım, yapmayacağımda. Sizlerin de buraya gelmeniz güzel bir şey. Bölgemizi gezmeniz ve görmeniz beni mutlu etti. Biz Antalya’yı bir bütün olarak görüyoruz. Bu birlik ve dayanışmanın uzun süre sürmesini arzu ediyorum” dedi.
‘ALANYA’DA LOKOMOTİF SEKTÖR TURİZM’
CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut’da, “Alanya’nun konumu belli. Lokomotif sektör Alanya’da turizm. Bu konuda da krizden en çok etkilenen Alanya bölgesi oldu. Biz sizden Alanya’nın turizmi ve Alanya Belediyemizin çalışmalarıyla ilgili varsa sıkıntılarınız ve önerilerinizden bahsetmenizi istiyoruz” dedi.
‘BİZE FUARLARDA TERÖRÜ SORUYORLAR’
Başkan Yücel’de, “Bizim bölgemizin olmazsa olmazı turizm. Çünkü bölge olarak aynu kaderi paylaşıyoruz. Bütün fuarlara gidiyoruz. Eskiden furlarda bize hava nasıl, havaalanına kaç kilometre gibi klasik sorular soruluyordu. Şimdi son 2 senedir bize sorulan ilk soru terör. Böyle bir süreç süreçten geçiyoruz. Bizim bölgemize iskandinav ülkelerinden gelen belirli bir grup vardı. Bu grubu biz yıllarca yüzde 2 ile 5 arasında arttırarak bu hale getirmiştik ama şimdi yüzde 50 bir düşüş var Avrupa ve İskandinav ülkelerinden gelen turist sayısında. İnşallah gelecek yıllardan ümitliyiz. Ama gördük ki Rusya’dan bu bölgeye charter seferlerinin başlamasıyla gerçekten  bizim de Ruslara ihtiyacımız var turizm açısından. Ruslar olmazsa, yok gibi birşey bölgemizde” diye konuştu.
‘BÜYÜKŞEHİR YASASI GELİŞMİŞ İLÇELER İÇİN FELAKET’
Büyükşehir yasasıyla ilgili de konuşan Başkan Yücel, “Ben büyükşehir yasasının gelişmiş ilçeler için ben bir felaket olduğunu her zaman sölüyorum. Bunu söylemeyede devam edeceğim. Bu yasasın bu şekilde yürüyeceğini de düşünmüyorum. Bir şekilde bir iyileştirme, yenileme gibi bazı düzenlemeleri,n yapılacağına inanıyorum. Hele hele Alanya gibi bir şehrin büyükşehir yasasıyla çalışması imkansız demeyeyim ama büyük zorluklarla karşılaşıyoruz. Ama biz toplum olarak uzlaşan bir toplumuz. Toplum artık hırgür ve kargaşayı sevmiyor. Büyükşehir belediyesini bir şekilde rakip olarak değil, hizmet ortağımız olarak görüyoruz” dedi. – Mert CANTÜRK
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.