Rusya  İle Türkiye Arasında Başlayacak Uçuşlar Charter Seferlerini De Kapsıyor

Güncel 27 Temmuz, 10:34'de eklendi

Rusya  ile Türkiye Arasında Başlayacak Uçuşlar Charter Seferlerini De Kapsıyor

Rusya Federal Havacılık Kurumu (Rosaviatsiya), ülkede tekrar başlatılan hava yolu seferlerinin, tarifeli uçuşların yanı sıra charter uçuşlarını da kapsayacağını bildirdi.

Rusya

Rosaviatsiya’dan yapılan yazılı açıklamada, “Rusya’da tekrar başlayan uçuşlar, Rus ve yabancı havayolu şirketleri tarafından hem tarifeli hem de charter uçuşlar şeklinde uygulanacak.” ifadesine yer verildi.

Öte yandan Rus hükümeti açıklama yaptı.  Yapılan açıklamada, Rusya’ya gelecek Türk, İngiliz ve Tanzanya vatandaşlarının, ülkeye girişte yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yönelik uygulanan tedbirlerden muaf olacakları vurgulandı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova açıklama yaptı. Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşların karşılıklı olarak 1 Ağustos’ta başlayacağını belirtti.“Rusya’dan uçuşlar 1 Ağustos itibarıyla İstanbul ve Ankara’ya, 10 Ağustos itibarıyla Antalya, Dalaman ve Bodrum’a yapılmaya başlayacak.” ifadelerini kullanmıştı.

Golikova, Türkiye’nin yanı sıra İngiltere ve Tanzanya ile de uluslararası uçuşların başlayacağını açıklamıştı. ( Gazetem.ru)

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Diğer Haberlerine Ulaşmak İçin Tıklayın!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.