Rusya’da Turizm Harcamaları Yükselişte!

Güncel 23 Temmuz, 10:51'de eklendi

Rusya’da Turizm Harcamaları Yükselişte!

Rusya’da salgın sonrası ülke içindeki sahillere yönelen yerli turistlerin harcamalarının geçen yılki seviyenin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. RBK’nın haberine göre, ülke içinde turistlerin harcamaları haziran ayında geçen seneki seviyeyi yakaladı. Dış Ticaret Bankası (VTB) uzmanları, temmuz-ağustosta bu rakamın geçen yılın üzerine çıkmasını öngörüyor.

rusyada

Turistlerin bu sezon ortalama harcamalarının Krasnodar’da 23 bin, Moskova’da 16 bin, St.Petersburg’da 12 bin, Kaliningrad’da 10 bin ruble olduğu belirlendi.
Bankanın verilerine göre, haziran ayının ilk iki haftasında turistlerin otel konaklama, restoran, turizm acentesi, araç kiralama gibi hizmetlere yaptıkları harcamaların toplamı 2,5 milyar rubleyi buldu.

Rusya’da Harcamalar

Haziranın tamamında ise turislerin harcamaları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 45 azalarak 4,2 milyar rubleye geriledi.VTB yöneticisi Aleksek Kiriçek, “Rusya vatandaşları bu yıl iç turizme yöneldi. Haziranda harcamalardaki azalmaya rağmen, durum her geçen gün değişiyor. Temmuz ve ağustosta geçen yılki gösterglerin üzerine çıkma şansı var” tahmininde bulundu. Turkus

Rus Turist İçin Paket Tur Satışı Yok

Şu anda Rusya’da Türkiye istikametinde paket tur satışı yapılmıyor. Operatörler 15 Temmuzdaki haberlerden sonra sistemlerine bazı teklifler yerleştirmiş.Ancak ertesi gün bu teklifleri satıştan kaldırmıştı.

Nereye Gidiyor?

Kommersant, paket tur satışı olmamasına rağmen Rus turistlerin Belarus üzerinden Türkiye, Arnavutluk ve Mısır gibi ülkelere tatil yapmaya gittiğine dikkat çekti. Uçuş rezervasyon servisi Aviasales 1-16 Temmuz arası Minsk-İstanbul uçuşu aramalarının geçen yıla kıyasla 2,5 kat arttıığını bildiriyor.  Turkrus
Antalya Turizmi Ne Kadar Kayıp Yaşayacak? İşte Cevabı
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.