Rusya’da Uçak Bileti Fiyatları İkiye Katlandı!

Güncel 29 Mart, 15:26'de eklendi

Rusya’da Uçak Bileti Fiyatları İkiye Katlandı!

Rusya’da uçak biletlerine ciddi zamlar yürürlüğe girdi.  Rusya Hava Taşımacılığı İşletmecileri Birliği konuyla ilgili açıklama yaptı. Buna göre, 2019 yılı başından bu yana ülkede “ekonomik sınıf” uçak biletlerinin fiyatları yüzde 7,5 zamlandı.

Kommersant’a açıklamada bulunan Rusya Hava Taşımacılığı İşletmecileri Birliği Başkan Yardımcısı Maksim Akimov, 2019 yılının ilk iki ayında uçak biletlerine gelen zam oranının, 2018’in aynı dönemindeki rakamın iki katı olduğu bilgisini paylaştı.
Hava yolu taşımacılığındaki ciddi zamların, uçak yakıt fiyatlarının yüzde 30 artmasından kaynaklandığı belirtiliyor.
Rusya’da Aralık-Şubat döneminde farklı noktalara uçak biletlerinin fiyatlarının yüzde 5-33 oranlarında pahalandığı açıklanmıştı.
ABD’nin Rusya’ya yönelik uygulamaya başladığı yeni yaptırımlar sonrası rublenin dolar ve euro karşısındaki değer kaybı artmış, bu da geçen sene uçak biletlerinin ruble cinsinden pahalanmasına yol açmıştı.

Antalya’ya Ukrayna’dan 715 Bin Turist

ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Ukrayna’dan 2018 yılında 1 milyon 386 bin ziyaretçi ağırladık” dedi.

Bu ziyaretçilerin Antalya operasyonlarını incelediğimizde tur operatörlerinin dağılımı şu şekilde gerçekleşmiştir:

Antalya’ya 2018’de gelen kişi sayısı Anex Tour ile 175 bin, Coral 118 bin, TUI 113 bin, Join Up 80 bin, Tez Tour/Kilit 80 bin, Pegas 71 bin ve diğerleri ile birlikte toplam 715 bin kişi oldu. Bu yıl fuar alanına baktığımızda geçmiş yıllara göre daha fazla acente temsilcisinin ziyaret ve ilgisinin yoğun olduğunu gördük.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.